Daniils Romanovs

Daniils Romanovs, Saksijas Lietišķo zinātņu universitāte, Radošie mediji un spēļu tehnoloģijas, 1. gads.

Jau pirms skolas beigšanas Latvijā es zināju, ka studēšu ārzemēs. Diemžēl Latvijā nav plašas izvēles, kur doties studēt pēc skolas absolvēšanas, un programmas, manuprāt, visur ir gandrīz vienādas. Turklāt specialitāte, kuru gribu apgūt, Latvijā netiek mācīta. Tas viss, kā arī mana vēlme redzēt pasauli, nostiprināja manu lēmumu studēt ārzemēs.

Uzņemšanas process dažbrīd bija ļoti sarežģīts, jo es pieteicos gandrīz pēdējā brīdī, bet, pateicoties Kalba, visu izdevās nokārtot laikā. Pateicoties Kalba un jo īpaši Eduarda Grebņova palīdzībai, es bez problēmām varēju iestāties izvēlētajā universitātē. Kalba palīdzēja nosūtīt sākotnējās uzņemšanas pieteikumu, kā arī noformēt reģistrāciju un visus būtiskākos dokumentus. Man pašam atlika piedalīties Skype intervijā un nokārtot vēl dažas detaļas.

Domājot par profesiju, es ilgi meklēju kaut ko patiesi aizraujošu, un tās izrādījās radošo mediju un spēļu tehnoloģijas (Creative Media and Game Technologies – CMGT), ko pasniedz Saksijas Lietišķo zinātņu universitātē (Saxion University of Applied Sciences). Šī ir diezgan plaša specialitāte, kas kopumā izglīto par videospēļu veidošanu un kreatīvās domāšanas izmantošanu dažādās nozarēs. Izvēlējos šo specialitāti, jo mani interesē spēļu veidošana, kā arī tas, ka kursu veido daudzi, dažādi un interesanti priekšmeti. 

Es dzīvoju un mācos nelielā pilsētā Enšēdē (Enschede), netālu no Nīderlandes un Vācijas robežas. Burtiski no pirmās ierašanās dienas es biju pārsteigts, ka, lai gan šī nav liela pilsēta, dzīve šeit rit strauji. Kaut kas vienmēr notiek: svētki, gadatirgi, festivāli, skan mūzika. Īpaši brīvdienās var redzēt, kā vakarā visa pilsēta pulcējas centrālajā laukumā un izklīst bāros, restorānos un klubos. Laikam vispārsteidzošākais bija tas, ka, nodzīvojis Nīderlandē vienu dienu, es redzēju vairāk velosipēdu, nekā visu mūžu dzīvojot Latvijā (tas nav joks). Ikvienam cilvēkam šeit ir velosipēds, tāpēc uz ielas vienmēr varat elpot svaigu un nepiesārņotu gaisu, kas mūsdienās ir retums.

Daniils Romanovs - KALBA.lv

Mācības ir samērā interesantas. Protams, ir lekcijas un standarta nodarbības klasēs, ko šeit sauc par “laboratorijām”. Lekcijas 100 un vairāk cilvēkiem notiek lielās auditorijās, kas atrodas universitātes galvenajā ēkā. Pasniedzēji ļoti interesanti un informatīvi stāsta par saviem mācību priekšmetiem, un viena šāda lekcija ilgst no pusotras līdz divām stundām. “Laboratorijās” mēs ar kursabiedriem un pasniedzēju esam iesaistīti dažādos projektos, uzdevumos un gatavojamies eksāmeniem. Ir patīkami kontaktēties gan ar pasniedzējiem, gan ar citiem studentiem. Laba darba un draudzības atmosfēra valda gandrīz katrā nodarbībā. Jāpiemin, ka, protams, studijas nav vieglas, jo kopumā viss ir jāiemācās pašam, tomēr man ir motivācija iemācīties kaut ko jaunu un pārvarēt grūtības.

Ja godīgi, man ir grūti izvēlēties kaut ko konkrētu, par ko es varu pastāstīt, jo šeit katru dienu notiek kaut kas patiešām jauns un interesants. Iespējams, kā vienu no nozīmīgākajiem notikumiem varu nosaukt plašu studentu Helovīna ballīti, kur pulcējās daudzi studenti kostīmos, – viņi vienkārši pastaigājās/izklaidējās pilsētā un pēc tam visi kopā ballējās lielā īrētā mājā. Bija arī ļoti forši piedalīties elektroniskās mūzikas festivālā un vēlāk tajā pašā festivālā uzzināt par “slepeno” pagrīdes tehno klubu, kas no svešām acīm ir paslēpts pamestā ēkā netālu no pilsētas centra. Un šādi neaizmirstami pasākumi šeit notiek diezgan bieži. Tas mani Holandē patiešām pārsteidza.

Daniils Romanovs - KALBA.lv

Šobrīd es jau vairāk nekā trīs mēnešus dzīvoju un studēju tālu no mājām, un varu droši teikt, ka man šeit ļoti patīk un esmu ārkārtīgi gandarīts par savu izvēli mācīties ārzemēs! Gan aizraujošās un pilnvērtīgās studijas, gan vienkāršā dzīve Holandes ielās manu dzīvi nepārprotami ir padarījušas krāsaināku. Esmu ļoti priecīgs, ka devos studēt uz ārzemēm, un ceru, ka palikšu šeit mācīties vēl daudzus gadus. Šis man ir ļoti svarīgs brīdis. Varu pat teikt, ka šī ir jauna nodaļa pilnvērtīgā un neatkarīgā pieauguša cilvēka dzīvē. Esmu apmierināts ar savu izvēli un pateicos Kalba par palīdzību un atbalstu, veicot šo izvēli.

Daniils Romanovs - KALBA.lv
Daniils Romanovs - KALBA.lv

Related Posts

Hei!
Uzsāc savu veiksmes stāstu arī tu: reģistrējies pirmajai konsultācijai par studijām ārzemēs jau šodien!