» » University of Hertfordshire – tava iespēju universitāte Londonas pievārtē!

University of Hertfordshire – tava iespēju universitāte Londonas pievārtē!

posted in: Jaunumi | 0

university-of-hertfordshire

Hertfordšīras universitāte (Univeristy of Hertfordshire) atrodas tik tuvu Lielbritānijas galvaspilsētai, ka brīžiem aizmirstas, ka šīs universitātes mājvieta ir pilsēta Hatfīlda (Hatfield). Vien 20 minūšu brauciena attālumā atrodas Londona – lielo iespēju metrapole. Lidojot uz Stanstedas vai Lutonas lidostām nepilnas stundas laikā esi Hatfieldā.

Īsumā par to, kādēļ ir vērts iegūt augstāko izglītību tieši šajā univeristātē!

 

  • Vispirms jau sāksim ar labām ziņām – es vinnēju vienam KALBA studentam iespaidīgu stipendiju! TIKAI ar KALBA – stājies University of Hertfordshire un pretendē saņemt stipendiju 4000 GBP (~4500 EUR) apmērā – tas ir kas nebijis! Vairāk lasi ŠEIT.
  • Hertfordšīras Universitātes gaiteņos plīvo vairāk nekā 100 valstu karogi, kas simbolizē, cik multikulturāla ir studiju vide šajā universitātē – jaunieši uz šo universitāti dodas no visattālākajām pasaules valstīm. Tieši tādēļ šī universitāte iekļaujas 20% starp pasaules labākajām starptautiskākajām universitātēm.
  • Universitāte ir patiesi liela – gan iespaidīgo un moderno ēku un teritorijas apbūves ziņā, gan studentu skaita ziņā. Universitātē mācās vairāk nekā 25 tūkstoši studentu. Mums bija nepciešamas aptuveni piecas stundas laika, lai aplūkotu visas universitātei piederošās ēkas, kur fakultāšu pārstāvji demonstrēja jaunākās iekārtas un pat piedāvāja iesaistīties radošās nodarbībās. Lai neapmaldītos plašajās ēkās, ir pieejama mobilā aplikācija, ar kuras palīdzību var atrast ceļu uz nepieciešamo auditoriju.
  • Universitātei pieder bibliotēka, kas strādā 24/7 un izmēros pielīdzināma mūsu Gaismas pilij.
  • Studentiem visa kalendārā gada garumā ir pieejamas studentu kopmītnes, kas atrodas vienuviet ar universitātes fakultātēm. Var atrast gan lētākas istabiņas, gan studio tipa dzīvoklīšus. Cenas sākot no 120 GBP nedēļā, studio – 175 GBP nedēļā.
  • Hertfordšīras universitāte ir ļoti sportiska – kempusā atrodas sporta laukumi, vairākas trenažieru zāles, skvošs, brīvā laika pavadīšanas telpas ar galda spēlēm, TV u.c. Var pievienoties alpīnisma klubam, boksa treniņiem, spēlēt kriketu vai kļūt par karsēju. Tiek padomāts, lai ikvienam ir brīvā laika nodarbošanās, jo pieejamas arī daudzas studentu apvienības.
  • Universitātē darbojas gan studentu atbalsta centrs (Wellbeing centre), kur var saņemt konsultāciju no pieredzējušiem speciālistiem par to, kā iejusties universitātes dzīvē un studijās, gan Careers and employment centrs, kur var interesēties par nepilna laika darba iespējām un to, ko iesākt pēc studiju absolvēšanas. Universitāte ir ļoti pretimnākoša un tās darbinieki izpalīdzīgi.
  • Universitāte strādā radoši arī zinātņu nozarēs, piemēram, lai labāk apgūtu farmāciju, universitātē ir izveidots mākslīgs aptiekas prototips.
  • Ja nedaudz nepaveicies ar sekmēm un angļu valodas starptautiskajā eksāmenā ir nepietiekami vērtējumi, ir iespējams uzsākt studijas arī Hertfordšīras koledžā (HIC), kas gada laikā sagatavo studentu bakalaura studijām gan akadēmiski, gan psiholoģiski.

Pilsēta ir ļoti sakopta un droša, tās apkārtnē ir daudz vēsturiski nozīmīgu celtņu, kā piemēram, Svētā Albāna baznīca, kas ir viena no vecākajām katedrālēm Eiropā un tās arhitektūra spilgti atspoguļo laika griežu pārvērtības. Un kur tad bez Harija Potera un slavenās King’s Cross stacijas, kur redzama ieeja uz Cūkkārpu. Londonas tuvums paver plašas iespējas gan karjeras un darba meklējumu ziņā, gan arī izklaides un kultūras pasākumu baudīšanā. Runājot par kultūru – universitātes forumā katru nedēļu notiek pasākumi, kuros piedalās populāri mūziķi. Manas vizītes laikā tur viesojās apvienība Nelly – tomēr pēc silgtajiem dienas iespaidiem universitātē, izlaidu šo vakara pasākumu – diemžēl 😊.

Universitātes sauklis “Go Herts!” spilgti raksturo manus iespaidus par šo braucienu un pašu universitāti, kas aicina nekad neapstāties un būt kustībā!