Marija Pleskačova

Iespaidīgā Marijas pieredze, un izšķirošais lēmums, kas krasi izmainīja viņas dzīvi.

Jau 11. klases vidū biju strikti pārliecināta, ka iešu uz medicīnu, jo daudzi radinieki ir piesaistīti medicīnai, tāpēc sāku papildus apmeklēt kursus, bet kursu laikā sapratu, ka tas galīgi nav mans sapnis, nav tas, ko vēlos darīt lielāko daļu savas dzīves. No agras bērnības nodarbojos ar mākslas vingrošanu, ilgu laiku biju Latvijas izlasē, vairākkārt piedalījos Pasaules un Eiropas kausa posmos, Eiropas čempionātos un daudz citās augsta ranga sacensībās, bet smagi strādājot, ķermenis “neizturēja”, guvu smagu kājas traumu, bija nepieciešama arī ķirurģiska iejaukšanās. Pēc neilga rehabilitācijas posma jau atguvu savu vietu treniņu zālē, jo bija nepieciešamība noturēties Latvijas izlasē. Bet turpinot vingrot, kājas sāpes nācās paciest ļoti bieži, tāpēc gadu pēc traumas nolēmu tomēr beigt savu vingrotājas karjeru. Bet no mazotnes treneri bija manī saskatījuši horeogrāfa talantu, ļoti ātri spēju sastādīt jaunus vingrojumus, rast jaunas idejas, kā arī ļoti labi pratu veidot jaunus kontaktus, tāpēc uzreiz pēc karjeras beigšanas uzreiz atgriezos zālē, tikai jau citā amatā – treneris/horeogrāfs. Tad es sāku saprast, ka manī visu laiku plosās kāds jaunu ideju virpulis, spēju ļoti ātri izdomāt kaut ko, daudzi mani arī sāka saukt par kreatīvo iedvesmotāju, tāpat mani aizrāva fotogrāfija un mūzika, ilgu laiku pavadīju fotografējot, man patīk pavisam vienkāršās lietās saskatīt kaut ko īpašu, skaistu, bet mūzikas ir tas, bez kā es nevaru dzīvot, tas, kas mani iedvesmo… Uzreiz mainījās domas, izlēmu arī dzīvē turpmāk iet pa radošo profesiju ceļu, bet vēl 12.klases pirmā semestra vidū nebija ne mazākās nojausmas, precīzi, ko es varētu mācīties un galvenais, kur! Sāku meklēt interneta vietnē dažādas fakultātes, mani ieinteresēja kaut kas tuvs režisora profesijai, konkrētāk, mūzikas videoklipu režisors. Skatīju, protams, iespējas Latvijā, ko, piemēram, piedāvāja Latvijas Kultūras akadēmija, RISEBA utt. Secināju, ka Latvijā nav vēl iespējas tik ļoti padziļināti apgūt šo profesiju, tad ienāca pirmās domas par ārzemēm. Pirmais, ko darīju, sāku meklēt IELTS sagatavošanas kursus, jo likās, ka bez tiem nekur nav iespējams tikt, interneta vietnē ieraudzīju KALBA sludinājumu, aizsūtīju e-pastu, vai viņu konsultantu grupa piedāvā IELTS kursus. Atbildi saņēmu nākamajā dienā, kur tika atsūtīts piedāvājums par bezmaksas konsultāciju par izglītību ārzemēs, kuram es, protams, piekritu un ne mirkli arī nenožēloju, jo ar to arī sākās šis interesantais dzīves posms.

Pirmajā tikšanas reizē KALBA konsultantu ofisā es arī sastapu visbrīnišķīgāko konsultanti Santu, kurai es nekad nespēšu pārstāt pateikties par to, ko viņa priekš manis ir izdarījusi. Neskatoties uz to, ka viņa palīdzēja aizpildīt visus dokumentus, izvēlēties piemērotāko universitāti, viņa palīdzēja tikt galā ar pavisam sadzīviski nepieciešamām lietām, sākot ar to, kuru transportlīdzekli labāk izvēlēties UK, kur un kā atrast dzīvesvietu līdz pat morālajam atbalstam, kas, manuprāt, ir ļoti nepieciešams šajā dzīves posmā katram studentam. Viņa spēja mani iedvesmot, vienmēr, kad ar viņu satikos viņa mani sagaidīja smaidīga un ar kādu labu vārdu, kas apstiprina to, ka viņa atrodas savā īstajā vietā un viņa mīl to, ko viņa dara. 

Šobrīd es mācos – TV, FILM AND DIGITAL PRODUCTION kursā MIDDLESEX UNIVERSITY, jo turpmāk kā jau minēju, vēlos strādāt cieši saistīti ar mūzikas videoklipu režiju, bet, protams, par to vēl neesmu pārliecināta, jo sapratu, ka apgūstot tieši šo fakultāti universitātē, man veras neaprakstāmi plašs iespējamo profesiju klāsts, par ko es esmu ļoti pateicīga, jo man ir iespēja apgūt ļoti daudz dažādas lomas, kas ir savā starpā, protams, saistītas.

Es jau biju patīkami pārsteigta vēl neieejot iekšā galvenajā universitātes celtnē. Mani apbrīnoja tas, ka MIDDLESEX UNIVERSITY ir tik daudz ēkas, tā ir kā neliela pilsētiņa. Kā arī es biju patīkami pārsteigta par saviem lektoriem, kuru attieksme pret studentiem un ne tikai, ir kā piemērs, viņi jebkurā brīdī ir gatavi tev palīdzēt pat ar to, kas galīgi nav saistīts ar mācību procesu. To pierāda arī viņu teiktais – nepieņemami/nederīgi jautājumi neeksistē. Bet visvairāk mani pārsteidza tas, ka man ir iespēja bezmaksas izīrēt nepieciešamo tehniku un rezervēt studijas (kameras, mikrofonus, statīvus, objektīvus utt.), ne tikai iedotā uzdevuma veikšanai, bet arī vienkārši treniņam.

Pirmais, kam gribētu pievērst uzmanību ir cilvēki, kuri tev ir gatavi palīdzēt, ar ko vien var, ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi. Vēl UK mani ļoti piesaista tas, ka šeit cilvēki jūtas brīvi, neskatoties uz apkārt notiekošo, viņi ģērbjas tā, kā katram no viņiem patīk, ēd to, ko viņi grib, klausās mūziku, kāda viņiem patīk, viņus neuztrauc, vai tu esi tumšādainais vai gaišādainais, neierobežo tas, no kuras valsts tu nāc, viņiem tas netraucē pavadīt kopā laiku, mācīties vienam no otra un galvenais nepārmest un neaizvainot vienam otru.

Kas mani ļoti piesaista, ka lekcijas un semināri norit brīvā formā un lielākais pluss, ka teorija uzreiz ir cieši jāsaista ar praksi. Kā jau radošo industriju studente, pavadu ļoti ilgu laiku studijās, kur attīstu savas tehniskās prasmes, pielietoju teorijas zināšanas praksē. Manā kursā ir diezgan daudz ārzemju studentu, bet tas arī ir ļoti liels pluss, jo mēs uzzinām arī ļoti daudz kā jauna par citām kultūrām. Pasniedzēju attieksme liek arvien vairāk justies pārliecinātākam un drošākam par jau paveikto darbu un turpmākajiem darbiem, jo ikviens saprot, ka mēs mācamies no kļūdām, bet tai pat laikā mēs cenšamies visos paveiktajos darbos atrast labās lietas, kas mūs motivē turpināt attīstīties. Lektori ir ļoti atsaucīgi, gatavi vienmēr palīdzēt, ne tikai māca, bet arī mācās no mums, uzklausa mūsu idejas un domas, kas liecina par to, ka patiešām ir abpusēja sadarbība.

Ko es noteikti gribu atsaukt atmiņā, ir prakse vienā no iepriekšējām piektdienām studijā, kad bija nepieciešamība filmēt divas intervijas/chat show. Mūsu TV and Digital production kurss ir sadalīts divās grupās, es esmu iedalīta otrajā grupā, bet daudzi mani kursa biedri, kuri ir otrajā grupā izdomā dažreiz neapmeklēt nodarbības, tāpēc mēs bijām nepilna grupa, kas nav labi, strādājot studijā, jo daudzi pat nevar iedomāties cik daudz cilvēku ir nepieciešami, lai ierakstītu interviju. Iepriekšējās dienas vakarā es biju izdomājusi, ka es varētu būt sound engineer vai camera person, bet rezultātā viss atrisinājās pavisam citādi. Es biju pamatīgi apslimusi un nācās ļoti bieži dienas laikā pazaudēt balsi, komunicējot ar cilvēkiem. Kad mums sāka jautāt, ko kurš plāno darīt/iedalīt katram lomas, es sapratu, ka man nav balss. Kad pajautāja, kurš ir palicis bez lomas, es pacēlu roku, un beigās mani iecēla par floor manager, kas ir kaut kas pavisam cits. Proti tas ir daudz augstāks līmenis, nekā camera person vai sound engineer, bet tas, protams, nebija viegli, jo īpaši apslimušai. Bet studijas darbinieki/pasniedzēji tev liek justies vienreizēji, palīdz strādājot, liek izbaudīt to, ko tu dari, un vienā brīdī es sapratu, ka esmu pieņēmusi pareizo lēmumu, ka mācos, to, kas mani interesē un daru to, kas man patīk, neskatoties uz visām grtībām.

Es noteikti esmu laimīga par savu izvēli studēt ārzemēs, jo esmu pārliecināta, ka Latvijā diemžēl man nebūtu iespēja tik detalizēti un padziļināti apgūt šo savu sapņu profesiju!

Middlesex University, Television and Digital Production,
studiju gads 1.

Related Posts

Hei!
Uzsāc savu veiksmes stāstu arī tu: reģistrējies pirmajai konsultācijai par studijām ārzemēs jau šodien!