Konstantīns Daleckis

Uzzini vairāk par Konstantīnu un viņa mācību pieredzi Dānijā.

Konstantīns Daleckis, University College of Northern Denmark (UCN), Arhitektūras tehnoloģija un būvniecības vadība.

Es izvēlējos mācīties ārpus Latvijas, jo šeit studijām jāvelta pieci gadi, pēc kuriem tāpat ne vienmēr ir pieejamas plašas karjeras iespējas. Pietiekšanās process nebija sarežģīts – es sagādāju visus nepieciešamos dokumentus un sertifikātus, un KALBA tos pārtulkoja, kā arī pieteica mani izvēlētajai programmai, kas bija ļoti noderīgi.

Es iestājos Arhitektūras un būvniecības vadības programmā (ATCM). Tajā tiek apgūtas līdzīgas iemaņas, kas nepieciešamas arhitektiem un inženieriem – mēs būsim kaut kas pa vidu jeb tie cilvēki, kas nodrošina šo divu profesijas pārstāvju savstarpēju saprašanos.

Dānija ir ļoti skaista valsts, un Olborga (Aalborg) ir patīkama pilsēta ar ļoti interesantu infrastruktūru un arhitektūru. Vienīgais mīnuss ir laikapstākļi un augstās cenas. Mācību process nav sarežģīts, ja apmeklē visas lekcijas. Neviens tev neaizrāda, ja neierodies uz nodarbībām, tomēr tādā gadījumā var rasties grūtības eksāmenos un pastāv liela iespēja tos nenokārtot. Mācību laikā paralēli lekcijām mums ir jāizstrādā arī pašiem savs projekts. Lekcijas notiek katru dienu, un tajās sniegtā informācija ir noderīga arī mūsu individuālo projektu kontekstā, kas atvieglo vielas apgūšanu. Mums netiek uzdoti mājasdarbi un nav jāveic citi pārbaudījumi, bet strādāt papildu vienmēr ir noderīgi. 13 no 25 studentiem manā kursā nāk no Ungārijas, bet pārējie ir no dažādām pasaules valstīm, un visi ir ļoti jauki cilvēki, ar kuriem ir viegli komunicēt.

Tomēr Dānijā cilvēki dod priekšroku lēnam dzīvesstilam, un te valda liela birokrātija, līdz ar to dokumentu nokārtošana pastāvīgai dzīvošanai var aizņemt daudz laika… dažreiz pat vairāk nekā mēnesi.

Kopumā esmu apmierināts ar savu izvēli, tādēļ vairākiem saviem draugiem esmu ieteicis braukt studēt uz šejieni un viņi jau ir sākuši tam gatavoties.

Related Posts

Hei!
Uzsāc savu veiksmes stāstu arī tu: reģistrējies pirmajai konsultācijai par studijām ārzemēs jau šodien!