Keita Bože

Keita Bože, un viņas stāsts par mācībām ārzemēs.

Viss sākās, pētot Latvijas universitāšu piedāvājumu. Nonācu pie secinājuma, ka nekas no piedāvātā mani neuzrunā un pieejamie studiju priekšmeti man šķiet garlaicīgi. Tad nejauši uzgāju KALBA ierakstu vietnē Facebook un nolēmu iepazīties ar viņu piedāvājumu.

Viss noritēja ļoti veiksmīgi. KALBA atbildēja uz visiem maniem jautājumiem un palīdzēja visu pieteikumu nosūtīšanā. Vēlāk viņi arī iztulkoja manus dokumentus, tā padarot šo procesu ievērojami ātrāku un vieglāku. Viņi man sniedza lielisku palīdzību, jo īpaši mans konsultants Marks. Viņš vienmēr ar lielāko prieku man palīdzēja ar visu nepieciešamo. Varu droši sacīt, ka viņi ir savas jomas profesionāļi, kas lieliski zina, ko dara. 

Sākumā izvēlējos žurnālistikas studiju programmu, jo vienmēr esmu vēlējusies rakstīt. Tomēr tajā nevarētu iekļūt, jo bija nepieciešams IELTS sertifikāts, kura man nebija. Pēc tam apmeklēju izstādi “Skola 2019” un tajā iepazinos ar Ādamu no Koventrijas Universitātes (Coventry University). Pēc sarunas ar viņu nolēmu pieteikties programmai angļu valoda un žurnālistika. Ierodoties šeit, sapratu, ka šī programma man tomēr nav piemērota. Tā šķita neatbilstoša, un nespēju par to rast interesi, tādēļ nolēmu to mainīt un tas bija iespējams! Tagad mācos mediju producēšanu.

Dievinu šo universitāti! Visas tās ēkas atrodas pavisam tuvu viena otrai. Visvairāk mani pārsteidza Freshers Week jeb pirmkursnieku nedēļa, kas notiek pirmajā mācību nedēļā. Tajā tiek organizēti dažādi pasākumi un tiek dalīts bezmaksas ēdiens un dažādi kuponi. Neesmu dzirdējusi, ka Latvijā, uzsākot mācības universitātē, tiek organizēta šāda veida pirmā nedēļa. Vēl mani īpaši pārsteidza tas, ka katram cilvēkam, kurš vēlas iekļūt kādā no universitātes ēkām, ir jānoskenē sava ieejas karte.

Lekcijas ir ļoti interesantas, un profesori māk lieliski pasniegt informāciju. Īpaši man patīk tas, ka mums nav tikai jāsēž un jāklausās viņu sakāmajā, bet reizēm ir jāveic arī dažādi uzdevumi grupās. Šādā veidā varam viens otru labāk iepazīt. Jau esmu paveikusi savu pirmo uzdevumu. Tā kā mācos mediju producēšanu, mums bija grupās jāizveido reklāmkadri un pēc tam katram atsevišķi jāuzraksta blogs. Citi studenti ir ļoti draudzīgi un vienmēr piedāvā izpalīdzēt. Šeit neviens netiek atstāts malā. Tas ir ļoti patīkami. 

Visspēcīgāk atmiņā iespiedies mūsu pagājušās nedēļas divu dienu brauciens uz Stretfordu. Tajā devos kopā ar saviem kursabiedriem, un mēs lieliski pavadījām laiku. Patiesībā devāmies tur, lai filmētu materiālu mūsu uzdevumam, bet tajā pašā laikā mēs lieliski izklaidējāmies, un es sadraudzējos ar vairākiem kursabiedriem. Pa nakti palikām viesnīcā un spēlējām dažādas spēles, kā arī devāmies vēlā pastaigā.

Ar savu izvēli esmu ļoti apmierināta! No sākuma bija grūti pierast pie jaunas vietas un cilvēkiem, bet nu jau esmu iejutusies un atradusi daudz draugu. Izbaudu katru dienu un iesaku braukt šeit studēt ikvienam, kurš apsver šādu iespēju!

Coventry University, Media Production,
studiju gads 1.

Related Posts

Hei!
Uzsāc savu veiksmes stāstu arī tu: reģistrējies pirmajai konsultācijai par studijām ārzemēs jau šodien!