Mūsu studenti stāsta par Southampton Solent University

Mūsuprāt, nav uzticamāka avota par universitāti kā tās studenti. Šoreiz piedāvājam ieskatītiesmūsu Southampton Solent University studentu Ernesta Lavrinoviča (Audio Engineering) un Vadima Labunska (Maritime Business) iespaidos par universitāti un studentu dzīvi.

Ernests Lavrinovičs: “Galvenais ir pieiet visam ar ziņkārīgu attieksmi.”

Es mācos Southampton Solent University Audio Engineering programmā. Universitātes pasniedzēji ir ļoti izpalīdzīgi un silti cilvēki, viņi ir sava lauciņa profesionāļi, jo visiem ir bijusi reāla darba pieredze tajā, ko viņi attiecīgi pasniedz un māca.

SSU students Ernests LavrinovicsIerodoties universitātē, pirmais, ko pamanīju, ir tas, cik mājīgas un patīkamas šķiet telpas. Universitātei arī ir milzīgi resursi, ko studenti attiecīgi var izmantot. Tā kā es mācos audio inženieriju, man ir pieejami ļoti labi un kvalitatīvi mikrofoni, skaņu sistēmas un citas ar skaņas apstrādi un manipulāciju saistītas lietas, kuras es varu par brīvu aizņemties no universitātes uz noteiktu laiku. Tai skaitā man ir arī pieejamas ierakstu studijas, elektronikas labaratorijas, audio apstrādes labaratorijas un industrijas standarta datorprogrammas, ar ko es varu strādāt jebkurā laikā.

Universitāte arī ļoti palīdz ar darba pieredzes un prakses piedāvājumiem, kā arī mēdz darboties kā starpnieks starp dažādām firmām un studentiem, kas abus “savieno” ar kontaktiem. Lidz šim ir sanācis rakstīt skaņu gan filmām, gan intervijām ar māksliniekiem festivālos, skaņot dzīvos pasākumus un satikt daudz jaunu cilvēku, kurus es citkārt nepazītu un kuru pazīšana attiecīgi var man palīdzēt nākotnē. Ir ļoti ļoti svarīgi izmantot visas tās darba pieredzes iespējas, ko universitāte piedāvā, jo tas palīdz veidot CV jau no paša sākuma, kā arī šajā posmā tiek piedotas kļūdas, kuras citkārt, apmaksātā darba vietā, nepiedotu.

Universitātē esmu arī iepazinies ar daudziem cilvēkiem no dažādām pasaules malām un esmu arī braucis ciemos uz Portugāli un Nīderlandi. Domāju, ka ir interesanti mēģināt saprast citu cilvēku dzīves uztveri un salīdzināt to ar savējo, bieži vien no tā var arī daudz ko mācīties. Domāju, ka galvenais ir nebaidīties no jaunām, svešām, citādām lietām un idejām, un pieiet tām ar ziņkārīgu attieksmi.

Vadims Labunskis: “Ne mirkli nenožēloju, ka devos mācīties uz Angliju!”

Šobrīd esmu pabeidzis 2 studiju gadus SSU, Sauthemptonas pilsētā. Pirms braucu uz turieni, diezgan vāji projautu, kas mani tur sagaida, taču viss izrādījās daudz labāk nekā biju gaidījis.

Vadims Labunskis un citi SSU studentiPirmais pozitīvais iespaids radās jau Londonā, kad es mēģināju atrast Victoria Coach Station – pie manis pienāca mana vecuma students, uzreiz saprata, ka nevaru atrast vietu, un bez liekiem jautājumiem paņēma manu čemodānu un aizveda līdz pieturai. Ierodoties SSU, mani jau gaidīja SSU studetni, kuri mani pavadīja līdz studentu rezidencei un sniedza dažas instrukcijas. Sākumā, citā valstī, bez draugiem, es jutos nedaudz ne savā ādā, taču jau pēc 15 minūtēm rezidencē, es ieguvu savu pirmo draugu Anglijā. Viņš mani piedāvāja iepazīstināt ar citiem studentiem. Tā es tiku pie savas kompānijas – otrajā gadā visi pārcēlāmies uz māju un dzīvojām kopā. Šajā kompānijā ir jaunieši no dažādām pasaules malām, kas padara sazināšanos ļoti interesantu.

Man ļoti patīk pilsēta un universitātes ēkas – tiešām ir 21. gadsimta sajūta. Pilsētā cilvēki ir laipni un atsaucīgi, vienmēr palīdzēs. Ir daudz parku, kur satikties ar draugiem, sarīkot bārbekjū vai paspēlēt futbolu. Ir daudz kafejnīcu, kinoteātru, veikalu un citu vietu, kur pavadīt brīvo laiku. Blakus universitātei atrodas futbola kluba Southampton FC mājas stadions, un es kā futbolists un futbola fans nelaižu garām iespēju apmeklēt vietējās komandas mājas spēles. Tas ir grandiozs pasākums!
Vadims Labunskis, SSU studenti un draugiKopmītņu istabiņas izrādījās mazākas kā šķita fotogrāfijās, taču pie tā ātri pierod. Pirmajā nedēļā starptautiskajiem studentiem bija ievadprezentācija, kuras laikā parādīja universitāti un tās apkārtni un pastāstīja visu nepieciešamo, iedeva dažādus flaierus. Pēc tam bija vieglāk orientēties. Manā kursā ir aptuveni 50 studentu, visi ļoti dažādi un savā ziņā unikāli. Ļoti patīkami, ka pēc dažādiem pasākumiem jaunieši sadraudzējas, un man ir radušies daudzas jaunas pazīšanās no dažādām pasaules valstīm.

Lekcijas norisinās lielās auditorijās, kurās ir laba skaņa un citas inovācijas, kas palīdz labāk uztvert mācību materiālu, kā arī komfortabli justies lekciju laikā. Semināru laikā kurss dalās 2 daļās un nodarbības notiek mazākās auditorijās, kas aprīkotas ar apaļiem galdiem, lai studenti uzreiz var strādāt pie savām prasmēm strādāt grupās. Ja kādu iemeslu dēļ students nevar apmeklēt lekciju, viss mācību materiāls ir pieejams universitātes online portālā. Turpat ir iespējams arī sazināties ar savu kursu vadītājiem, apskatīties lekciju sarakstu, eksāmenu rezultātus un vērtējumus, atrast informāciju par visiemuniversitātes rīkotajiem pasākumiem.

Universitātes teritorijā ir daudz dažādu kafejnīcu ar piedāvājumu jebkurai gaumei – pat vegāniem šeit ir sava vieta. Pašā centrā atrodas “Student Union” ēka, kas paredzēta tikai studentiem un kurā pasniedzējiem ieeja ir aizliegta. Tur var garšīgi paēst, pakomunicēt ar citiem studentiem, caur īpašu tīklu pieslēgties mūzikas centram un ieslēgt savu mūziku.

Vadims Labunskis, SSU studenti lekcijāVēlos īpašu uzmanību vērst uz bibliotēku. Kaut arī neesmu pats cītīgākais lasītājs, tādā bibliotēkā, kādu piedāvā SSU, ir grēks nemācīties! Tai ir 5 stāvi, IT telpas, kas paredzētas gan Windows, gan Mac lietotājiem. Ir printēšanas iespējas visos iespējamajos formātos, arī krāsu izdrukas, kas padara mācības mājās daudz vienkāršākas. Bibliotēkā ir arī klusās telpas, kur ar savu grupu var mācīties pilnīgā klusumā, maksimāli koncentrējoties darbam. Bibliotēka ir atvērta 24 stundas diennaktī, līdz ar to jebkurā brīdī var nākt uz šejieni mācīties.

Mācības SSU ir absolūti neaizmirstama pieredze, ne mirkli nenožēloju, ka devos mācīties uz Angliju. Arī pati pilsēta nestāv uz vietas, tajā vienmēr notiek kādi pasākumi dažādām interesēm – sākot ar rīta skriešanu līdz pat Anime fanu kluba pasākumiem!


  • Ja tev ir kāds jautājums par Kalba.Lv piedāvātajiem pakalpojumiem, sazinies ar mums pa e-pastu studies@kalba.lv vai tālruņiem 25677720 un 25638009!
  • Seko līdzi Kalba.Lv jaunumiem arī mūsu Facebook lapā!
  • Līdz pat augusta beigām iesniedz pieteikumu Southampton Solent University vai jebkurā citā Lielbritānijas universitātē BEZ MAKSAS!

Related Posts

Leave a Reply