studies@kalba.lv   |   +371 67304428
IZGLĪTĪBAS IZSTĀDE

Kalba.Lv viesojas University of Bradford (Lielbritānija)

Bredfordas pilsēta atrodas Anglijas ziemeļos un visā pasaulē jau izsenis pazīstama kā Jorkšīras grāfistes rūpnieciskais centrs. Tieši šī iemesla dēļ pilsētā jūtama dažādu kultūru klātbūtne un tradicionālo angļu ēdienu (fish and chips) šeit nomainījuši pikanti ēdieni un karija variācijas. Tāpat pilsētā atrodas viens no populārākajiem muzejiem valstī – Nacionālais Mediju muzejs. Bet sporta cienītāji visā pasaulē noteikti atpazīs vienu no spēcīgākajiem regbija klubiem – Bradford Bulls.

Runājot par studiju University of Bradford programmām, noteikti ir vērts pieminēt Inženierzinātņu fakultāti un tās piedāvātās studiju programmas. Tās ir unikālas ar to, ka katram studentam ir savs personīgais pasniedzējs, kas koordinē studenta akadēmisko izaugsmi visa gada garumā, kā arī sniedz nepieciešamās konsultācijas dažāda veida profesionālajos jautājumos. 95% šīs fakultātes programmu studenti pēc universitātes absolvēšanas sešu mēnešu laikā atrod darbu savā nozarē. Jau studiju ietvaros studenti nodibina saikni ar industrijas pārstāvjiem un iziet praksi lielākajos uzņēmumos valstī. Turklāt visas studiju programmas ir starptautiski akreditētas, kas nozīmē, ka universitātes diploms ir atzīstams ne tikai Lielbritānijā, bet arī, piemēram, Ķīnā vai Japānā.

Tikpat spēcīga universitātē ir arī Biznesa vadības un Juridisko zinātņu fakultāte. Tā ir viena no senākajām Biznesa skolām Lielbritānijā. Un šī senatnīgā aura caurstrāvo arī pašu fakultātes ēku. Ja esi Harija Potera fans, tad tev noteikti patiks senās velves, augstie griesti, mozaīkas un vitrāžas, ko ikdienas redzēsi esot universitātē.

Ja esi sajūsmā par vēsturi un senatnīgiem priekšmetiem, tad noteikti ir vērts izskatīt studiju iespējas arheoloģijas programmā. Televīzijas seriāla C.S.I. faniem patiks kriminālistikas programma, kas sevī ietver arī cilvēka skeleta un audu analīzi. Interesants fakts: Bredfordas universitātei pieder lielākā cilvēka kaulu kolekcija visā Lielbritānijā – 4000 skeletu! Bredfordas universitātes arheoloģijas programma ir vienīgā šīs nozares programma visā valstī, kas piedāvā prakses iespējas vesela gada garumā. Bredfordas universitāte arī atrodas TOP 3 universitāšu sarakstā, kas piedāvā arheoloģijas studijas, ierindojoties starp Kembridžas un Oksfordas universitātēm. Praksi studentiem iespējams iziet tādās eksotiskās vietās kā Stounhendža, senās Skotijas pilis, Kenija, Peru un daudzas citas pasaulē labi zināmas vietas.

Ja Tev ir aktuālas sociālo zinātņu studijas, tad noteikti ir vērts izskatīt Bredfordas universitātes piedāvātās studiju programmas šajā nozarē, jo šī ir vienīgā universitāte Lielbritānijā, kas pārņēmusi Nīderlandē tik plaši atzīto un izmantoto problem based learning. Studenti tiek sadalīti grupās pa 5-6 cilvēkiem, kuriem savā starpā jārisina reāli eksistējoša problēma, piemēram, farmācijā. Programmu ietvaros tiek rīkoti regulāri braucieni uz nozares uzņēmumiem un tikšanās ar ekspertiem.

Universitāte atbalsta studentus ar kustību traucējumiem un nodrošina holistisku mācību pieeju. Studentiem, kuri nav Lielbritānijas pilsoņi, tiek sniegts milzīgs atbalsts gan valodas apmācību ziņā (ir iespēja padziļināti apgūt angļu valodu bez maksas). Studentiem ir iespēja arī pašiem mācīt savu valodu citiem interesentiem. Starptautiskajiem studentiem regulāri tiek rīkoti ekskursiju braucieni un iespēja kā brīvprātīgajam piedalīties dažāda veida aktivitātēs un projektos, kas Lielbritānijas darba tirgū tiek vērtēts kā nozīmīgs ieraksts CV.

Ja vēlies mācīties universitātē, kas ir gaiša un mājīga, kurā ir studentiem draudzīgs personāls un apkārt ir draugi no visas pasaules, tad University of Bradford tev būs īstā vieta! Universitātes kampuss ir plašs, taču tajā pat laikā visas ēkas atrodas vienkopus – nav iespējams apmaldīties, jo teritorija ir ļoti labi pārskatāma. Lai arī pati pilsēta ir gana industriāla, tomēr universitātes kampuss var lepoties ar daudzveidīgām zaļajām zonām. University of Bradford ir krāsaina – gan pārstāvēto kultūru ziņā, gan aktivitāšu ziņā, kas tiek piedāvātas studentiem. Laipni lūdzam Bredfordā!

[/su_divider]

Leave a Reply