Mechatronics, University of Southern Denmark

Kāpēc nolēmi studēt ārzemēs?

Iemesls mācībām ārzemēs, bija vēlme atrast studiju programmu, kas orientēta uz praktiskas pieredzes gūšanu. Studijas angļu valodā sniedz pieredzi un zināšanas, lai studenti bez grūtībām spētu konkurēt visā pasaulē. Šāda pieredze ne tikai ļauj iepazīt dažādas kultūras un nozares perspektīves citās valstīs, bet arī iegūt draugus no visas pasaules.  

Kādēļ izvēlējies University of Southern Denmark?

Profesija tiek apgūta praktiskā ievirzē - teorētiskās zināšanas tiek pielietotas projektos. Tā kā inženierijas joma man ir jauna, pirms maģistrantūras plānoju iegūt pieredzi strādājot, lai saprastu tālāko virzienu. Svarīgi augstskolu beigt ar savu projektu portfolio un reālām darba iemaņām.

Kādēļ tieši mehatronika?

Atklāsme, ka man interesē inženierija, nāca negaidīti. Pēc žurnālistikas un mediju studiju absolvēšanas vairākus gadus strādāju nozarē. Mēs dzīvojam laikā, kad cilvēce ir milzīgu izaicinājumu priekšā. Sapratu, ka vēlos palīdzēt pasaulei ar reāliem risinājumiem, strādāt pie vides ilgtspējības veicināšanas. Daudziem šķiet, ka studijas šajā jomā ir pārāk grūtas vai garlaicīgas. Patiesībā inženierija ļoti burtiskā veidā balstās radošumā. Kā gleznas - nav divu vienādu projektu - risinājumu un resursu dažādība mūsdienās ir bezgalīga. Jāspēj to salikt funkcionējošā mozaīkā. Kopš sāku iepazīt inženieriju tuvāk, mana aizrautība ir tikai augusi.

Šī programma ir multidisciplināra, kas ļauj nozari iepazīt no vispārīgāka skatpunkta, tajā pat laikā nodrošinot iespēju studijas beigt ar programmēšanas, mehānikas vai elektronikas profilu.

Pastāsti sīkāk par lekcijām, kādus praktiskos uzdevumus pildi? 

Līdz šim esmu apguvusi statiku, dinamiku, elektroniku, programmēšanu, matemātiku, mehānikas dizainu. Katru semestri grupās jārealizē projekts. Kursam tiek sniegta vienota tēma vai nosacījumi, bet lielākā daļa dizaina lēmumu tiek atstāta studentu ziņā. Varam izmēģināt dažādas idejas, pieļaut iesācēju kļūdas un mācīties no tām drošā, saprotošā vidē. Darbojamies darbnīcās, kur mācāmies lodēt elektronikas detaļas, strādāt ar 3D printeriem, lāzergriezējiem, metālapstrādes mašīnām utml. Kā iesācējs apzinies, ka nav tik sarežģīti projektu no idejas pārvērst realitātē. Pat “zaļiem” studentiem ir pietiekami daudz iemaņu, lai viņi spētu realizēt idejas.

Kā universitāte atbalstīja un nodrošināja studijas attālinātā veidā? 

Karantīnas laikā lekcijas bija iespējams noskatīties sev ērtā laikā un materiāli bija pieejami video formātā jebkurā laikā. Šajā posmā liela loma bija pašdisciplīnai. Studenti un pasniedzēji, kuriem šajā laikā bija jāparūpējas par bērniem vai jānes cita papildus atbildība, bija spējīgi attiecīgi pielāgot studiju laikus. Svarīgi apzināties, ka šajā laikā visiem, nācās saskarties ar neordināriem apstākļiem, tomēr viss noritēja veiksmīgi.

„Nebaidieties iepazīt pasauli - tā ir pilna ar piedzīvojumiem, jaunām pieredzēm un draugiem.”

Izstāde par augstāko izglītību ārzemēs

  • 20 universitātes no visas pasaules
  • Viss par studiju finansēšanu
  • Speciālistu lekcijas par karjeras izvēli
  • Bezmaksas studiju konsultācijas