Water Management, HZ University of Applied Sciences

„Nevienu brīdi nenožēloju izvēli studēt ārzemēs, nekad un nekur neesmu sevi tā pilnveidojusi kā šeit. Un šis ir tikai sākums!“

Kāpēc nolēmi studēt ārzemēs?

Beidzot vidusskolu, sāku domāt, ko vēlos studēt pēc ģimnāzijas absolvēšanas, tādēļ iepazinos ar programmām Latvijā. Diemžēl neatradu neko, kas mani patiešām aizrautu. Nonācu pie lēmuma izpētīt studiju programmas ārzemēs. Mani piestaistīja Nīderlande un Dānija, jo šīs valstis ir populārs galamērķis augstākās izglītības iegūšanai Eiropā ar plašu programmu klāstu angļu valodā.

Kādēļ izvēlējies HZ University of Applied Sciences?

Nīderlandē augstākā izglītība iedalās divās kategorijās, viena ir klasiskā izglītības sistēma, kas balstās uz teoriju, zinātniski pētnieciskajās universitātēs un otra ir praktisko zinātņu universitātēs. Saskatīju ieguvumu tieši no praktiskās pieejas. Katrs kurss tiek iedalīts mazākās grupās - aptuveni pa 40 cilvēkiem.

Vai pēc ierašanās bija viegli atrast domubiedrus un draugus?

Ļoti! Pirmos domubiedrus ieguvu apmeklējot atvērtās durvju dienas. Lielisks piedāvājums no HZ Universitātes puses, jo piedāvā tādu iespēju kā ‘golden ticket’, kurā bija iekļauts transports no un uz lidostu, viesnīca, ēdināšana un citas aktivitātes. Pašai nācās parūpēties tikai par ceļu līdz Amsterdamai. Par šo iespēju uzzināju \no KALBA - iesaku visiem to izmantot!

Pastāsti par dzīvi Vlisingenā. Vai viegli atrast dzīvesvietu?

HZ Universitātei ir sadarbība ar divām organizācijām APV housing un Villex, kuri piedāvā lieliskas kompmītnes un studentu mājiņas. Stājoties universitātē, man nosūtīja šo organizāciju kontaktus un sazinoties, viņi bija uzreiz gatavi palīdzēt. Tāpēc atrast dzīvesvietu pārsteidzošā kārtā bija ļoti viegli!

Galvenokārt kopmītnēs dzīvo 1. kursa studenti un ātri sadraudzējas, jo ir līdzīgā situācijā – ieradušies jaunā vidē un ir prom no mājām. Ilgi nebija jāgaida līdz pirmajām ballītēm. Nedēļu pirms studijām Vlisingenā bija vērienīgs festivāls, uz kuru bija sabraukuši studenti no visas Nīderlandes, lai lieliski pavadītu laiku. Tika rīkotas arī mazākas ballītes kopmītnēs vai bāros, kur cilvēki ātri sadraudzējas, jo ir atvērti un draudzīgi.

Apraksti universitātes vidi un sabiedrību. Kāds bija spilgtākais iespaids?

Negaidīti šķita, ka gandrīz visi Nīderlandes iedzīvotāji pārzin angļu valodu. Es neesmu satikusi nevienu, kurš nesarunājas angliski. Sabiedrība ir ļoti atvēra, veciem cilvēkiem patīk parunāties autobusos un pieturās; pastaigājoties savā rajonā, cilvēki smaida un sveicina. Kopumā ļoti jauka atmosfēra.

Universitātē tieši tā pat. Visi ir ļoti atvērti, draudzīgi un galvenais ar inidividuālu pieeju. Katrs fakultātes lektors zina manu vārdu un kas es esmu. Tas liek justies pieņemtai un saliedētai ar pārējo HZ Universitātes sabiedrību nevis justies, kā ciparam statistikā.

Kā pavadi laiku ārpus mācību procesa?

Garlaicīgi nav nekad. Esmu ļoti aizņemta, jo HZ piedāvā papildus aktivitātes daudz dažādos novirzienos – sportā, kultūrā vai studiju specialitātē. Man patīk, ka tiek domāts ne tikai par profesionālo, bat arī personības attīstību. Piedāvājums ir plašs, tādēļ cenšos pamēģināt nedaudz no visa. Papildus esmu atradusi darbu, strādāju par viesmīli. Darbu atrast nebija grūti - ja meklē, tad atrod. Vlisingena atrodas pie jūras - daudzi ir iecienījuši šo vietu, lai pavadītu brīvo laiku. Brīvās dienas izmantoju ceļošanai gan pa Nīderlandi, gan kaimiņvalstīm -  Beļģiju, Franciju, Vāciju. Ieguvu fantastisku pieredzi, emocijas un atmiņas.

„Vēlos iedvesmot arī citus  – ir jāizkāpj no savas komforta zonas, lai paplašinātu to vēl vairāk!”

Izstāde par augstāko izglītību ārzemēs

  • 20 universitātes no visas pasaules
  • Viss par studiju finansēšanu
  • Speciālistu lekcijas par karjeras izvēli
  • Bezmaksas studiju konsultācijas