Mārtiņš Bulāns

University of Derby – Civil and Infrastructure Engineering with Industrial Year

Mani divi gadi Derbijā ir bijuši izaicinājumiem bagāti, un katrs no šiem gadiem ir bijis krietni atšķirīgs. Pirmais gads bija vairāk iepazīšanās un aklimatizēšanās periods, kurā iepazinu universitātes dzīvi un ieguvu jaunus draugus. Salīdzinot abus pirmos gadus, teiktu, ka otrais kurss ir izaicinājumiem krietni bagātāks, vismaz mācību ziņā noteikti. 

Mācības Anglijā ir īpašas ar to, ka ir diezgan liela brīvība, lekciju nav daudz, līdz ar to viss ir tevis paša rokās. Brīžiem pat ir šķitis, ka ir par maz instrukciju, ka trūkst kaut kāda ārējā spiediena, kas mani vairāk piespiestu. Taču, apdomājoties un paskatoties no malas uz to, kā esmu audzis, es varu apgalvot, ka noteikti esmu vairāk kritiski domājošs nekā agrāk. 

Brīvības sajūta savā ziņā ir kā motivators “nenoiet no trases”. Esmu iemācījies izrādīt entuziasmu un pats ievākt vairāk informācijas, lai paveiktu nepieciešamos darbus, un, pats galvenais, es labāk saprotu, kā pats varu un vēlos virzīt savu karjeru un kādas pasaulē ir iespējas.

Esmu ļoti pateicīgs KALBA par palīdzību un iedrošināšanu studēt ārzemēs. Šo atbalstu es saņēmu ne tikai pieteikšanās procesā, bet arī jebkurā brīdī, kad tas bija nepieciešams, atrodoties šeit, Derbijā. Mācības ārzemēs tiešām ir ļoti vērtīga pieredze personības izaugsmē.

Mani TOP3 ieteikumi topošajiem studentiem:

  • Esi atvērts pret cilvēkiem! Drīzi vien sapratīsi, ko nozīmē būt “vienā laivā” ar citiem studentiem, un kopā iemācīsieties palīdzēt cits citam.
  • Atrodi izaicinājumus sev pats – lai arī kas tas būtu! Izmanto visas iespējas un vidi, kurā esi nonācis, jo tas tev var atmaksāties pavisam drīzā nākotnē!
  • Iemācies plānot savu laiku! Nopērc plānotāju/kalendāru, raksti katrai dienai savu to do list!

Lai veicas!

Related Posts