KAROLINA GRIŠKUTE

Media and Cultural Production, University of the West of England

„Pa šo laiku vairākkārt esmu iekritusi ledainā ūdenī un saskāros ar lietām, kuras, manuprāt, nekad ar mani nevarētu notikt.”

Par pilnīgu neatkarību sapņojošā Karolina dalās ar saviem iespaidiem un pieredzi, studējot ārzemēs. Muzikālo karjeru uzsākusī studente, mudina nesēdēt tikai universitātes pagalmā, bet apmeklēt dažādus pasākumus un iepazīt pilsētu.

Kāpēc izvēlējies studiju programmu Media and Cultural Production, nevis tieši dziedāšanu?

Manis izvēlētais kurss ir vairāk saistīts ar mākslu, šeit ir iespēja iemācīties mārketinga trikus, un es gribēju mācēt izmantot to savā muzikālajā karjerā. University of the West of England ir daudz sadarbības partneru un atbalstītāju, kuri piedāvā bezmaksas ielūgumus uz dažādām izstādēm un citiem pasākumiem. Tāpēc ir iespēja iepazīties ar dažādu mākslas nozaru pārstāvjiem.

Kāpēc izvēlējies University of the West of England

Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka šai universitātei ir daudz sadarbības partneru un tā ir ļoti respektabla universitāte Bristolē. Turklāt vēlējos studēt modernā universitātē, kas sniegtu iedvesmu; pasniedzējus, ar plašu skatījumu un vēl neiznīcinātu radošumu. To visu šī universitāte man sniedza.

Pastāsti vairāk par savu muzikālo karjeru. 

Džeza skatuvi atradu jau pirmajās studiju nedēļās. Daudz sasnieguši mūziķi, neplānoti kļuva par maniem draugiem un tuvākajiem cilvēkiem. Tas paātrināja mana džeza kvarteta izveidi, kas debitēja Bristolē. Nesen sniedzu interviju Bristoles radiostacijai Ujima Radio. Viņi mani uzaicināja kā vienu no perspektīvākajām džeza vokālistēm. Tāpat bieži vien uzstājos kā viesmāksliniece dažādu grupu koncertos.

Padalies ar jautrāko studiju laikā pieredzēto notikumu.

Braucot no koncerta pilsētas centrā, iekāpu citā autobusā un izkāpu, domājot, ka tā ir pareizā pietura. Bija jau vēlu, pēc pusnakts atrast autobusu bija diezgan grūti, sākās lietus, un es biju pilnīgā izmisumā, nezinot, kur atrodos. Pēkšņi ieraudzīju McDonald’s restorāna izkārtni un steidzos uz turieni pēc palīdzības. Viens no darbiniekiem piedāvāja aizvest mani līdz mājām. Pa ceļam sarunā noskaidrojām, ka viņa līgava ir lietuviete! Tas bija patīkams pārsteigums. Pēc šī notikuma sapratu, cik svarīgi būt laipnam dažādās dzīves situācijās, jo nekad nezini, kas var atgadīties

„Nesēdiet tikai universitātes pagalmā, jo tas ir tikai mazs solītis ceļā uz jebkuru mērķi. Iesaku piedalīties dažādos pasākumos, kas nav saistīti ar universitāti un atrast draugus arī ārpus tās. Pat, ja ir ļoti bail, labāk riskēt, nekā vēlāk nožēlot, ka nepamēģināji.”

Related Posts