Jeļizaveta Fokina

Rotterdam University of Applied Sciences – International Business&Management

Ir noslēdzies mans pirmais gads Nīderlandē, un, par spīti sarežģījumiem, ar ko nācās saskarties, es esmu ļoti laimīga, ka nenobijos un pieņēmu lēmumu doties studēt uz ārzemēm. Studēju biznesa menedžmentu Roterdamā un jūtos tik brīvi ikreiz, kad īstenoju savas nedaudz trakās idejas.

Lekcijas augstskolā notiek nelielās grupās, kas ļauj padziļināti izprast mācību vielu, kā arī uzdot jautājumus klātienē. Labākā lieta šajā universitātē ir cilvēki – studenti ir tik draudzīgi un atvērti komunikācijai. Ir ļoti viegli sadraudzēties ne tikai ar saviem kursabiedriem, bet arī studentiem no citām programmām.

Roterdama ir ideāla pilsēta studentiem. Tā ir salīdzinoši liela un blīvi apdzīvota. Parki, kanāli un kafejnīcas, kurās vienmēr sastapsi cilvēkus, darbojoties savos klēpjdatoros. Dzīve šeit ir ļoti strauja, un reizēm var nepaspēt saprast, kas notiek apkārt. Gadās, ka ir grūti iejusties pilsētas straujajā ritmā, jo metropole uzstāda savus noteikumus, tomēr tajā pašā laikā šeit ir iespēja sajusties arī kā mazpilsētā – atkarībā no tā, kurā pilsētas daļā tu atrodies.

Ikvienam studentam, kurš pagaidām šaubās par savu gatavību doties studēt uz ārzemēm un atstāt savu ģimeni uz kādu laiku, es iesaku doties un mēģināt! Tikai izmēģinot un izkāpjot no savas komforta zonas, jūs patiesi spēsiet izbaudīt šo pieredzi! Tas ne vienmēr ir viegli, bet tas 100% ir tā vērts!

Kā Vinstons Čērčils reiz ir teicis: “A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty.

Related Posts