IEVA VENSLOVIČŪTE

Criminology, Coventry University

„Vienmēr esmu jutusi un teikusi sev, ka vienalga kādā veidā, bet es mācīšos ārzemēs”

Nezinot nedz to, kur studēt, nedz to, kādu specialitāti izvēlēties, Ieva vienmēr gribēja izmēģināt kaut ko jaunu, tomēr studijas ārzemēs bija viens no viņas lielākajiem sapņiem.

Kāpēc izvēlējies studēt kriminoloģiju (angliski criminology)?

Kriminoloģija, šķiet, paredzēta tieši man, jo ietver visu: gan psiholoģiju un socioloģiju, gan tiesības un politiku. Tā ir iedziļināšanās noziegumos – kas tos ietekmēja, kādi ir sabiedriskie faktori, kāda ir noziedznieku psiholoģija, kādi faktori šādus pārkāpumus izraisīja. Man ļoti tas patīk!

Kāpēc izvēlējies Coventry University?

Coventry University mani bija saistījusi vienmēr. Anglijas mērogā universitāte atrodas mazpilsētā, taču tā ir pašā centrā, tāpēc visur var nokļūt ļoti ātri. Līdz Birmingemai ir tikai divas vilciena pieturas. Patiesībā Coventry University bija mana pirmā izvēle, un es to tiešām nenožēloju. Tā ir labākā izvēle, ko esmu izdarījusi.

Pastāsti par universitātes vidi, kas uz tevi atstāja lielāko iespaidu?

Universitātes vide ir ļoti moderna. Piemēram, manā Health and life sciences fakultātē ir slimnīcu modeļi ar robotiem. Šiem robotiem ir pulss, tie var mirkšķināt acis, runāt, kustēties. Bērnu imitācijas roboti var raudāt, tā izpaužot atšķirīgas bērna vajadzības, sāpes, izsalkuma sajūtu u. c. Ir arī cietuma telpām identiskas imitācijas, ierīkotas pārkāpumu telpas, kur studentiem tiek inscenēti noziegumi, kuri ir jāizmeklē. Citām fakultātēm ir F1 mašīnu vai lidmašīnu simulatori, kinoteātri, kur notiek filmu vakari, zaļā ekrāna (green screen) video pasākumi.

Pastāsti vairāk par universitātes organizētajiem ceļojumiem.

Katrs universitātes kurss ik gadu organizē mācību ekskursijas (field trips) pa visu pasauli. Universitāte katram studentam reizi gadā atvēl šiem mērķiem ap 300 GBP. Mans kurss šogad apmeklēja Ņujorku, Dienvidāfriku, Somiju un Poliju. Turklāt katru rudeni un ziemu par minimālu cenu tiek rīkoti studentu braucieni pa Anglijas pilsētām. Tā es esmu apmeklējusi Stounhendžu un Bātu.

Vai pēc ierašanās bija viegli atrast darbu?

Pēc atbraukšanas uzreiz atvēru bankas kontu un reģistrējos nacionālā apdrošināšanas numura saņemšanai. Lai visu to saņemtu, man pagāja 3–4 nedēļas. Pa to laiku izveidoju CV un sāku to izsūtīt potenciālajiem darbadevējiem, vai arī nesu tiem pati. Novembra sākumā man jau bija darbs uzņēmumā Pizza Hut. Sāku tur darboties kā administratore (angliski receptionist), bet tagad esmu maiņas vadītāja (angliski shift manager).

Tu studē un saņem stipendiju par labām sekmēm, strādā un esi finansiāli neatkarīga – kā tu  to visu pagūsti?

Strādāju piecas dienas nedēļā, no pulksten 17 līdz 23, bet universitātē lekcijas pārsvarā notiek no pulksten 10 līdz 12. Sākumā domāju, ka grafiks būs ļoti saspringts un nebūs daudz brīva laika, tomēr pirmajā gadā brīvais laiks tiešām bija, un universitātē kopumā pavadu aptuveni 12 stundas nedēļā. Visu var paspēt!

„Svarīgākais ir nebaidīties iziet no komforta zonas, doties meklējumos un riskēt, jo tikai tā var gūt labākos iespaidus, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un mācīties no savām kļūdām.”

Related Posts