University of Derby

„Kā Michael J. Bobak reiz teicis, progress sākas tikai tad, kad izlem izkāpt no savas komforta zonas.”

Emīlija kopš bērnības sapņoja studēt ārzemēs, jo izmantot plašās iespējas un iepazīt pasauli, šķita neatņemama dzīves sastāvdaļa. Studijas ārzemēs viņai sniedza ne tikai vērtīgu pieredzi, bet veicināja arī personības izaugsmi - cēlās pašapziņa, valodu prasmes, paplašinājās skatījums uz dažādām kultūrām. Meitene neslēpj, ka ir gatava iekrāt visas nepieciešamās zināšanas, lai atgrieztos dzimtenē un ieguldītu tās labākai valsts nākotnei.

Kādu motīvu vadīta, izvēlējies tieši Derby universitāti?

University of Derby palīdzēja spert pirmos nedrošos tikko pieaugušā cilvēka dzīves soļus. Darbinieki ir superizpalīdzīgi un patīkami, ka tie bez maz vai pārvēršas par ģimenes locekļiem. Tā kā biju iebraucēja, sākotnēji baidījos runāt svešvalodā pubsliski, bet pat šo nepamatoto fobiju universitāte palīdzēja uzveikt un kļuvu par vēl pārliecinātāku personību. Ļoti ar sevi lepojos, ka neskatoties ne uz ko, esmu izkopusi savas angļu valodas zināšanas teju teicami. Šie panākumi ir pateicoties universitātes rīkotajām nodarbībām ārvalstu studentiem. Papildus sāku apgūt arī itāļu valodu, studenti tiešām var tikai brīnīties par to, cik daudz iespēju piedāvā šī universitāte. Nedrīkst aizmirst arī faktu, ka universitāte koncentrējas uz teorētisko zināšanu pielietošanu praksē tevis izvēlētajā industrijā Lielbirtānijā vai ceļojot uz citām pasaules valstīm. Manam kursam bija iespēja paviesoties senākajā Anglijas SPA pilsētā Bātā (Bath), kā arī Budapeštā, Ungārijas galavaspilsētā. Izklausās forši, vai ne? 🙂 

Pastāsti nedaudz sīkāk par savām studijām/lekcijām. Kādus praktiskos uzdevumus veic? 

University of Derby ir nominēta zelta kategorijā studiju kvalitātes rādītājos. Man bija iespēja strādāt dažādos SPA un pat iziet praksi vienā no atzītākajiem SPA visā Lielbritānijā. Jau pirmajā gadā mums bija praktiskas ievirzes nodarbības, kur apguvām masēšanas prasmes, sejas procedūras, vizāžismu, manikīru/pedikīru un daudz citu procedūru. Bez tam analizējām dažādus produktus, ko izmantojām procedūrās, kārtojām eksāmenus, kur bija jāatpazīst dažādi produkti un jāraksturo to īpašības; piedalījāmies dažādās darbnīcās, lai paplašinātu redzesloku par SPA insutriju kopumā, tika dots daudz iespēju piedalīties prezentācijās, industriju atvērtajās durvju dienās u.tml. Šogad pavasarī kļuvu par kvalificētu pirmās palīdzības speciālisti. Industriju atvērtās durvju dienas sniedza man iespēju atrast vēlamo darbu, praksi vasarai un pat darbu pēc studiju absolvēšanas. 

Kā universitāte reaģēja uz „Covid-19“ pandēmiju? Pastāsti sīkāk par savu attālināto studiju pieredzi un palīdzību, ko saņēmi no universitātes darbiniekiem, bibliotēkas un starptautiskā studentu centra. 

 

Lai gan šis periods bija pilns izaicinājumu, ar universitātes kolektīva palīdzību un neizmērojamo atbalstu, viss kļuva iespējams. Studenti vismaz reizi nedēļā saņēma e-pasta paziņojumus, kur tika minētas visas izmaiņas un jaunumi, kas saistīti ar pandēmiju un studijām. Lektori vienmēr panāca soli pretim, organizējot privātas/grupu tikšanās virtuālajā vidē, ja tas bija nepieciešams. Tādā veidā uzturējām kontaktus un viens otru motivējām attīstīties tālāk, neskatoties uz notikušo situāciju pasaulē. Tā kā šogad beidzu studijas, man bija ļoti būtiski veiksmīgi noslēgt bakalaura studijas un sasniegt izvirzītos mērķus, kas man ar akadēmiskā kolektīva, ģimenes, draugu un visu pārējo atbalstu veiksmīgi izdevās - jau šajā rudenī tikšu ieskaitīta maģistra studentu pulciņā.

„Vēlos uzsvērt, ka University of Derby piedāvā neizmērojamus iespēju apvāršņus, tādēļ šīs iespējas IR jāizmanto un jāsmeļas pēc iespējas vairāk pieredzes, jo no tā būs atkarīgs, cik vērtīgs un konkurētspējīgs savas nozares speciālists būsi nākotnē.”

Izstāde par augstāko izglītību ārzemēs

  • 20 universitātes no visas pasaules
  • Viss par studiju finansēšanu
  • Speciālistu lekcijas par karjeras izvēli
  • Bezmaksas studiju konsultācijas