EIGMINAS SLAVINSKAS

Computer Science, Newcastle University

„Gribēju mācīties tikai ar datorzinībām saistītos priekšmetus, šīs cerības piepildījās, un tagad katra lekcija ir cieši saistīta ar manu sfēru”.

Kāpēc nolēmi studēt ārzemēs?

Pieņēmu tādu lēmumu, paļaujoties uz savu sirdi. Vienmēr esmu priecājies par iespēju brīvi ceļot, komunicēt ar cilvēkiem, pilnveidot sevi un gūt jaunus iespaidus.

Kāpēc izvēlējies studēt Newcastle University?

Man patika universitātes piedāvātās studiju programmas un mācību priekšmeti. Newcastle University piedāvā interesantas studiju programmas, to saturs ir ļoti orientēts uz mūsdienu tirgu, prakses ir vairāk nekā teorijas. Citas universitātes pārāk daudz uzmanības velta sekundāriem priekšmetiem, bet tādiem kā programmēšana, programmatūras izstrāde (software engineering) – kas ir vissvarīgākie, laika neatliek.

Pasaki, kāpēc izvēlējies studēt datorzinātnes?

Nolēmu mācīties datorzinātnes, jo man patīk šī joma. Tā ir ļoti plaša zinātne, kas ļauj specializēties daudzās nozarēs, bet mani interesē pārsvarā viss. Īpaši mani interesē back-end, jo tas man ir kā lielākais brīnums – vissarežģītākie matemātiskie risinājumi.

„Datorzinātnes” skan ļoti abstrakti. Pastāsti sīkāk, kādi uzdevumi un praktiskie darbi jāveic.

Prakses mums ir ļoti daudz. Šogad svarīgākais priekšmets bija programmēšana, kur iedziļinājāmies objektorientētās programmēšanas niansēs un praktiskajā pielietojumā. Tāpat nedaudz mācījāmies matemātiku, datorarhitektūru un programmēšanu Assembly valodā, mums bija modulis ar nosaukumu The software engineering professional, ar kura palīdzību apguvām daudzas profesionālās nianses.

Apraksti universitātes vidi un sabiedrību, kāds bija spilgtākais iespaids?

Newcastle University ir ļoti daudz kopienu, tā piedāvā visdažādākās nodarbošanās, aktivitātes un pilnveidošanās iespējas. Pasniedzēji ir ļoti motivēti, lekcijas vada ar aizrautību, visu saprotami un kārtīgi paskaidro. Cilvēki Lielbritānijā ir tiešām draudzīgi un motivēti. Ļoti patīk britu pieklājība, viņi daudz smaida.

Kādu darbu tu gribētu nākotnē?

Grūts jautājums. Mani visvairāk piesaista datorzinātņu praktiskā pielietošana. Ļoti ceru atrast nišu un radīt kaut ko jaunu, piedalīties pārmaiņu veikšanā šajā nozarē, izdarīt kaut ko labu un lietderīgu.

„Ja, gribot izskaidrot literatūras noderību cilvēcei, ir jāfilozofē, tad, vēloties izskaidrot informātikas lietderīgumu, pietiek minēt faktus.”

Related Posts