DEIMANTE VAIDILAUSKĪTE

Social and Community Development, University of Northampton

„Esmu cilvēks, kurš vienmēr vairāk vēlas dot citiem, nevis paturēt sev – visās nozīmēs.”

Pēc sociālo zināšanu apgūšanas Deimante pašreiz dzīvo Lietuvā, attīsta bankas „Maisto bankas” darbību un priecājas, ka var strādāt ne tikai izvēlētajā specialitātē, bet arī saskaņā ar savu aicinājumu.

Kāpēc nolēmi studēt ārzemēs?

Ja godīgi, nekad neapsvēru iespēju mācīties ārzemēs. Gribēju darīt ļoti daudz dažādu lietu un apgūt dažādas profesijas. Mamma piedāvāja izpildīt karjeras testu. Rezultāti mani pārsteidza. Saņēmu detalizētu informāciju par sevi un sapratu – ja gribu apgūt plašāka spektra zināšanas, jāizmēģina savi spēki ārzemēs.

Kādēļ izvēlējies University of Northampton?

Mani ieinteresēja studiju programma, patika tas, ko piedāvā universitāte (bezmaksas kopienas un citi pasākumi), patika, ka pilsēta nav liela, jo tobrīd savā dzīvē visvairāk tiecos pēc miera. Īpaši piesaistīja tas, ka universitāte nemēģina sevi pārlieku izcelt un iestāstīt, cik brīnišķīga tā ir. Tā cenšas ņemt vērā katra vajadzības un piedāvā to, kas būtu vispiemērotākais.

Pastāsti, kāpēc izvēlējies tieši šo programmu –  Social and Community Development?

Viens no maniem izvēlētajiem studiju virzieniem bija psiholoģija un tiesības. Un šajā studiju programmā man bija iespēja mācīties attiecīgos priekšmetus, kas saistīti ar šīm specialitātēm. Man tiešām patika studiju programmā piedāvātie priekšmeti, tas arī pamudināja izvēlēties tieši šo specialitāti.

Vai pēc ierašanās bija viegli atrast domubiedrus un draugus?

Esmu komunikabla un atvērta, taču nepazīstamā vidē diezgan atturīga. Priecājos, ka viss pats par sevi nostājās savās vietās un es sastapu daudz dažādu un interesantu cilvēku. Studiju laikā ieguvu plašu draugu loku, ar kuriem uzturam kontaktus vēl šobrīd.

Pastāsti par dzīvi Northemptonā. Vai viegli atrast dzīvesvietu?

Dzīvošana Northemptonā ir tiešām interesanta! Tā ir neliela pilsēta ģeogrāfiski ļoti izdevīgā vietā. Universitātes studentu pilsētiņā vienmēr notiek rosība, un var piedalīties dažādos pasākumos. Izvēle tiešām ir liela! Starp citu, es personīgi ieteiktu pirmo studiju gadu dzīvot kopmītnēs, tad ātrāk iepazīsiet pilsētu, atradīsiet draugus un domubiedrus.

Apraksti universitātes vidi un sabiedrību. Kāds bija spilgtākais iespaids?

Universitātes sabiedrība ir viena liela ģimene ar kopīgu mērķi. Visi ir ļoti draudzīgi un komunikabli cilvēki. Manuprāt, lielāko iespaidu atstāja tas, ka resursi, kuri tev ir nepieciešami, ir pieejami 24 stundas diennaktī: var izmantot datorus, bibliotēku un citas universitātes iekārtas un telpas. Kaut arī studiju programma ir saspringta, var atrast brīvu laiku, lai izpildītu studiju darbus un veltītu laiku sev. Un pats galvenais, ka savienot mācības ar darbu, ir iespējams!

„Studiju gadi ir labākais laiks cilvēka mūžā. Dzīve tā ir iekārtota, lai sniegtu daudz izdevību mācīties un iepazīt sevi pašu. Tāpēc nevilcinieties, baudiet un veidojiet savu nākotni jau tagad.”

Related Posts