Marketing – PR & Advertising, University of Derby

“Svarīgākais ir būt ar plašu skatījumu un izmēģināt pēc iespējas vairāk jaunu lietu.”

Bens izlēma studēt ārzemēs, jo ļoti vēlējās sevi izaicināt un pamainīt atmosfēru. Anglija to aizrāva ar plašajām iespējām mārketinga nozarē. 

Kādēļ izvēlējies University of Derby?  

Meklēju universitāti pēc saviem aptuvenajiem vērtējumiem, un University of Derby bija viena no labākajām opcijām. Universitāte ieņem augstas vietas dažādos augstskolu reitingos, tāpat izceļas ar lielisku starptautisko studentu uzņemšanu. Tomēr pats noteicošākais rādītājs, kas motivēja pieteikties tieši Derbijā bija augstie uzņēmējdarbības fakultātes novērtējumi.

Kādēļ izlēmi studēt Marketing – PR & Advertising?

Sākotnēji plānoju studēt inženieriju, bet tad sapratu, ka ļoti vēlos atrast profesiju, kas būs vairāk radoša. Tā kā biju absolvējis mākslas skolu, tas ļoti ietekmēja manu lēmumu. Kā arī mārketings šķita itin plaša nozare ar daudz lieliskām iespējām izvērsties. 

Marketing – PR & Advertising. Pastāsti sīkāk par savām lekcijām. Kādi praktiskie uzdevumi tiek uzdoti?  

Universitātē ir 3 moduļi katrā semestrī. Visas ieskaites ir iesniedzami rakstu darbi, nav eksāmenu. Lielākā daļa šo ieskaišu ir grupas darba ietvaros. Pasniedzēji skaidro, ka viņu mērķis ir iepazīstināt mūs ar to, kā notiek darbs industrijā un attīstīt mūsos komandas darba prasmes. Noslēdzošo darbu uzdevumi vienmēr ir interesanti, piemēram, mums ir jāveido videoreklāma universitātei, jāuzraksta gada mārketinga plānu kādai konkrētai kompānijai vai jākontrolē reāla uzņēmuma Twitter kontu aptuveni mēnesi u.tml. Manuprāt, visi uzdevumi ir atbiltoši un sagatavo studentus reāliem darba apstākļiem.

Vai varētu nedaudz  pastāstīt par universitātē valdošo atmosfēru un vidi? 

Universitātē bija ļoti viegli iejusties jau no paša sākuma. Ja rodas, kādi jautājumi, vienmēr ir iespēja vērsties pēc padoma starptautiskajā studentu centrā vai studentu savienībā. Kā arī universitātē ir neskaitāmas brīvā laika pavadīšanas iespējas - daudz un dažādas biedrības (societies) un sporta veidi, ar ko nodarboties. Galvenais sporta komplekss atrodas tuvu galvenajai universitātes ēkai. 

Kā universitāte reaģēja uz „Covid-19“ pandēmiju? Pastāsti sīkāk par savu attālināto studiju pieredzi un palīdzību, ko saņēmi no universitātes darbiniekiem, bibliotēkas un starptautiskā studentu centra. 

Universitāte slēdza telpas un reaģēja uz situāciju pietiekami laicīgi. Visas lekcijas un semināri tika pārcelti online vidē. Visi avoti un datubāzes bija tikpat pieejamas kā līdz pandēmijai, kas neapgrūtināja studiju procesu ne uz mirkli. Kā arī visi semināru, lekciju ieraksti un materiāli tika ievietoti universitātes e-vidē.

Svarīgākais ir būt ar plašu skatījumu un izmēģināt pēc iespējas vairāk jaunu lietu.