Anna Indričāne

University of Chichester – Outdoor and Adventure Education

Pirmais studiju gads ir noslēdzies! Īsumā, ko mēs darām šīs specialitātes pirmajā kursā: ir lekcijas, kā fizioloģija un land-based performance, kas ir ļoti interesanti un vērtīgi. Pildām testus laboratorijā, saprotam vairāk par to, kā paši funkcionējam. Dodamies ārpus universitātes izbraucienos uz klintīm Portlendā un citur. Mācāmies un analizējam kāpšanu no 4 aspektiem:

  • taktika;
  • tehnika;
  • psiholoģija;
  • fizioloģija.

Pasniedzēji ir interesanti un iedvesmojoši cilvēki. Ir daudz lasāmā brīvajam laikam.

Papildus brīvajā laikā strādāju divos darbos un šī gada laikā esmu iemācījusies daudz jaunu lietu. Uzsāku darba gaitas kā asistente virtuvē klasiskā britu restorānā. Pēc pāris mēnešiem ar galveno šefpavāru no šī restorāna sākām strādāt jaunatvērtā organic food kafejnīcā. Laika gaitā sapratām, ka mums abiem tuva zero waste filozofija, veselīgas un dabiskas pārtikas gatavošana, un mums radās iespēja to realizēt! Wuhuu, tagad gatavojam kopā! Lēnām tiek labiekārtots kafejnīcas dārzs, kur tiek kompostēti visi organiskie atkritumi no kafejnīcas. Pirmie sparģeļi un rabarberi no turienes jau nobaudīti.

Laiku pa laikam izdodas aizbraukt nopeldēties uz okeānu, aiziet uz boulderinga treniņiem (jauns hobijs, ko uzsāku septembrī), ar velosipēdu apbraukāt tuvāko apkārtni un pastaigāt pa pilsētas parkiem. Pilsētiņa ir maza, taču burvīga un ziedoša.

Ņemot vērā, ka cilvēku tieksme pēc kognitīvā un fiziskā komforta ierobežo viņu spēju izmantot esošos resursus mērķu sasniegšanā, tad studijas ārzemēs ir iespēja radīt vidi, kura veicina šo resursu meklēšanu un izmantošanu. Turklāt tā ir iespēja iepazīt citu kultūru no aspektiem, ko tūrists var neapjaust:

  • mentalitātes humora izjūta;
  • savstarpējās attiecības;
  • valodas īpatnības;
  • darba ētika u. c.

Tā ir jauna perspektīva, ko var iegūt, izkāpjot no vides, kura veidojusi līdzšinējo pieņēmumu sistēmu. Kāpēc lai tas būtu nepieciešams? Fleksibla un radoša domāšana, kā arī labas adaptācijas spējas noder jebkurā dzīves situācijā.

Related Posts