Blog

Inženierzinātņu fakultāšu absolventi jau vairākus gadus pēc kārtas ir vieni no pieprasītākajiem darba tirgū. Studenti tiecas iegūt augstāko izglītību ārzemēs, jo tur pieejamas kvalitatīvas un uz praksi orientētas studijas. Dānija ir viena no studēšanai vispievilcīgākajām valstīm, jo tur Eiropas Savienības pilsoņiem tiek piedāvāts bez maksas iegūt augstāko izglītību angļu valodā. Dienviddānijas Universitāte (SDU) un tās Inženierzinātņu fakultāte piedāvā ne tikai uz studentiem orientētu, inženieruzņēmumu vajadzībām atbilstošu apmācību, bet arī izglītību, kas nodrošina karjeras iespējas.

Dienviddānijas Universitāte (SDU) un tās Inženierzinātņu fakultāte - kvalitatīvas studijas starptautiskā vidē

Neviens ārvalstu students nejutīsies vientuļš Dienviddānijas Universitātes (SDU) Inženierzinātņu fakultātē. Šī universitāte lepojas ar ļoti augstu ārvalstu studentu procentu – 20% tās studentu ir ieradušies no citām valstīm. 75% studentu, kas ieradušies no visas pasaules, studē Senderborgas akadēmiskajā pilsētiņā, tādēļ tiem, kuri vēlas ne tikai kvalitatīvu izglītību, bet arī, piemēram, paplašināt savu redzesloku, iepazīt citas kultūras, šī universitāte un tās kopiena būs lieliski piemērota. Tā kā lielākā daļa studentu ierodas no citām valstīm vienatnē, draudzīgas attiecības un sakari tiek nodibināti ļoti ātri.  Arī universitātes kolektīvu veido dažādu tautību pārstāvji, un arī viņi visi draudzīgi komunicē savā starpā, kā arī ir gatavi jebkurā brīdī palīdzēt studentiem.

Uz praksi orientētas bakalaura līmeņa studijas inženierijas jomā

Dienviddānijas Universitātes (SDU) Inženierzinātņu fakultāte piedāvā studentiem augstas kvalitātes bakalaura un maģistra studiju programmas angļu valodā. Senderborgas un Odenses akadēmiskajās pilsētiņās studenti var apgūt bakalaura programmas elektronikas, mašīnbūves, mehatronikas un biznesa procesu inženierijas jomās.  Studijas sastāv no teorētiskajām lekcijām un projektu darbiem, tādējādi dodot iespēju studentiem iemācīties risināt konkrētus uzdevumus, analizēt un mācīties sadarboties komandā.  Šādā veidā fakultāte mudina studentus interesēties par zinātni, veikt pētījumus un atklāt sev daudz jauna.  Pēdējā studiju gadā studenti stažējas vienā no Dānijas mašīnbūves uzņēmumiem, kas sadarbojas ar universitāti, kur viņi praksē pielieto lekcijās iegūtās teorētiskās zināšanas. Noslēguma pētniecības projektus studenti raksta arī sadarbībā ar uzņēmumiem, šādā veidā analizējot aktuālās inženierijas problēmas, kuras pastāv mūsdienu pasaulē.  Studenti iegūst arī praktiskas zināšanas dažādu ierīču projektēšanas un programmēšanas jomā.  Pabeidzot bakalaura studijas, studentiem ir iespēja turpināt mācīties maģistrantūrā un kļūt par pilnvērtīgu profesionāli inženierijas jomā.

Garantēta darbavieta pēc studiju beigšanas

SDU Inženierzinātņu fakultāte ne tikai piedāvā studentiem vērtīgas praktiskas priekšrocības, bet arī garantē darbavietu iegūtajā specialitātē pēc absolvēšanas. Dienviddānijas Universitāte (SDU) un Dānijas dienvidos esošie uzņēmumi garantēti piedāvā fakultātes absolventiem darbu uz vismaz 6 mēnešiem.  Tieši šajā Dānijas reģionā atrodas virkne uzņēmumu, kas specializējas enerģiju taupošu tehnoloģiju jomā.  Mūsdienu ekoloģiskajos apstākļos šis virziens ir ļoti svarīgs un perspektīvs, un uzņēmumi nespēj pietiekami ātri piesaistīt sev nepieciešamo speciālistu skaitu.  Tādēļ Dienviddānijas Universitāte (SDU) var piedāvāt visiem tās Inženierzinātņu fakultātes absolventiem lieliskas darbavietas.

Interesējaties par inženierzinātņu studijām ārzemēs? Izvēlieties Dienviddānijas Universitāti (SDU), un jūs iegūsiet kvalitatīvu, uz studentiem orientētu izglītību Eiropas laimīgākajā valstī.

Avots: Dienviddānijas Universitāte (SDU), Inženierzinātņu fakultāte

Reģistrācija konsultācijai

  Mechatronics, University of Southern Denmark

  Kāpēc nolēmi studēt ārzemēs?

  Iemesls mācībām ārzemēs, bija vēlme atrast studiju programmu, kas orientēta uz praktiskas pieredzes gūšanu. Studijas angļu valodā sniedz pieredzi un zināšanas, lai studenti bez grūtībām spētu konkurēt visā pasaulē. Šāda pieredze ne tikai ļauj iepazīt dažādas kultūras un nozares perspektīves citās valstīs, bet arī iegūt draugus no visas pasaules.  

  Kādēļ izvēlējies University of Southern Denmark?

  Profesija tiek apgūta praktiskā ievirzē - teorētiskās zināšanas tiek pielietotas projektos. Tā kā inženierijas joma man ir jauna, pirms maģistrantūras plānoju iegūt pieredzi strādājot, lai saprastu tālāko virzienu. Svarīgi augstskolu beigt ar savu projektu portfolio un reālām darba iemaņām.

  Kādēļ tieši mehatronika?

  Atklāsme, ka man interesē inženierija, nāca negaidīti. Pēc žurnālistikas un mediju studiju absolvēšanas vairākus gadus strādāju nozarē. Mēs dzīvojam laikā, kad cilvēce ir milzīgu izaicinājumu priekšā. Sapratu, ka vēlos palīdzēt pasaulei ar reāliem risinājumiem, strādāt pie vides ilgtspējības veicināšanas. Daudziem šķiet, ka studijas šajā jomā ir pārāk grūtas vai garlaicīgas. Patiesībā inženierija ļoti burtiskā veidā balstās radošumā. Kā gleznas - nav divu vienādu projektu - risinājumu un resursu dažādība mūsdienās ir bezgalīga. Jāspēj to salikt funkcionējošā mozaīkā. Kopš sāku iepazīt inženieriju tuvāk, mana aizrautība ir tikai augusi.

  Šī programma ir multidisciplināra, kas ļauj nozari iepazīt no vispārīgāka skatpunkta, tajā pat laikā nodrošinot iespēju studijas beigt ar programmēšanas, mehānikas vai elektronikas profilu.

  Pastāsti sīkāk par lekcijām, kādus praktiskos uzdevumus pildi? 

  Līdz šim esmu apguvusi statiku, dinamiku, elektroniku, programmēšanu, matemātiku, mehānikas dizainu. Katru semestri grupās jārealizē projekts. Kursam tiek sniegta vienota tēma vai nosacījumi, bet lielākā daļa dizaina lēmumu tiek atstāta studentu ziņā. Varam izmēģināt dažādas idejas, pieļaut iesācēju kļūdas un mācīties no tām drošā, saprotošā vidē. Darbojamies darbnīcās, kur mācāmies lodēt elektronikas detaļas, strādāt ar 3D printeriem, lāzergriezējiem, metālapstrādes mašīnām utml. Kā iesācējs apzinies, ka nav tik sarežģīti projektu no idejas pārvērst realitātē. Pat “zaļiem” studentiem ir pietiekami daudz iemaņu, lai viņi spētu realizēt idejas.

  Kā universitāte atbalstīja un nodrošināja studijas attālinātā veidā? 

  Karantīnas laikā lekcijas bija iespējams noskatīties sev ērtā laikā un materiāli bija pieejami video formātā jebkurā laikā. Šajā posmā liela loma bija pašdisciplīnai. Studenti un pasniedzēji, kuriem šajā laikā bija jāparūpējas par bērniem vai jānes cita papildus atbildība, bija spējīgi attiecīgi pielāgot studiju laikus. Svarīgi apzināties, ka šajā laikā visiem, nācās saskarties ar neordināriem apstākļiem, tomēr viss noritēja veiksmīgi.

  „Nebaidieties iepazīt pasauli - tā ir pilna ar piedzīvojumiem, jaunām pieredzēm un draugiem.”

  University of Derby

  „Kā Michael J. Bobak reiz teicis, progress sākas tikai tad, kad izlem izkāpt no savas komforta zonas.”

  Emīlija kopš bērnības sapņoja studēt ārzemēs, jo izmantot plašās iespējas un iepazīt pasauli, šķita neatņemama dzīves sastāvdaļa. Studijas ārzemēs viņai sniedza ne tikai vērtīgu pieredzi, bet veicināja arī personības izaugsmi - cēlās pašapziņa, valodu prasmes, paplašinājās skatījums uz dažādām kultūrām. Meitene neslēpj, ka ir gatava iekrāt visas nepieciešamās zināšanas, lai atgrieztos dzimtenē un ieguldītu tās labākai valsts nākotnei.

  Kādu motīvu vadīta, izvēlējies tieši Derby universitāti?

  University of Derby palīdzēja spert pirmos nedrošos tikko pieaugušā cilvēka dzīves soļus. Darbinieki ir superizpalīdzīgi un patīkami, ka tie bez maz vai pārvēršas par ģimenes locekļiem. Tā kā biju iebraucēja, sākotnēji baidījos runāt svešvalodā pubsliski, bet pat šo nepamatoto fobiju universitāte palīdzēja uzveikt un kļuvu par vēl pārliecinātāku personību. Ļoti ar sevi lepojos, ka neskatoties ne uz ko, esmu izkopusi savas angļu valodas zināšanas teju teicami. Šie panākumi ir pateicoties universitātes rīkotajām nodarbībām ārvalstu studentiem. Papildus sāku apgūt arī itāļu valodu, studenti tiešām var tikai brīnīties par to, cik daudz iespēju piedāvā šī universitāte. Nedrīkst aizmirst arī faktu, ka universitāte koncentrējas uz teorētisko zināšanu pielietošanu praksē tevis izvēlētajā industrijā Lielbirtānijā vai ceļojot uz citām pasaules valstīm. Manam kursam bija iespēja paviesoties senākajā Anglijas SPA pilsētā Bātā (Bath), kā arī Budapeštā, Ungārijas galavaspilsētā. Izklausās forši, vai ne? 🙂 

  Pastāsti nedaudz sīkāk par savām studijām/lekcijām. Kādus praktiskos uzdevumus veic? 

  University of Derby ir nominēta zelta kategorijā studiju kvalitātes rādītājos. Man bija iespēja strādāt dažādos SPA un pat iziet praksi vienā no atzītākajiem SPA visā Lielbritānijā. Jau pirmajā gadā mums bija praktiskas ievirzes nodarbības, kur apguvām masēšanas prasmes, sejas procedūras, vizāžismu, manikīru/pedikīru un daudz citu procedūru. Bez tam analizējām dažādus produktus, ko izmantojām procedūrās, kārtojām eksāmenus, kur bija jāatpazīst dažādi produkti un jāraksturo to īpašības; piedalījāmies dažādās darbnīcās, lai paplašinātu redzesloku par SPA insutriju kopumā, tika dots daudz iespēju piedalīties prezentācijās, industriju atvērtajās durvju dienās u.tml. Šogad pavasarī kļuvu par kvalificētu pirmās palīdzības speciālisti. Industriju atvērtās durvju dienas sniedza man iespēju atrast vēlamo darbu, praksi vasarai un pat darbu pēc studiju absolvēšanas. 

  Kā universitāte reaģēja uz „Covid-19“ pandēmiju? Pastāsti sīkāk par savu attālināto studiju pieredzi un palīdzību, ko saņēmi no universitātes darbiniekiem, bibliotēkas un starptautiskā studentu centra. 

   

  Lai gan šis periods bija pilns izaicinājumu, ar universitātes kolektīva palīdzību un neizmērojamo atbalstu, viss kļuva iespējams. Studenti vismaz reizi nedēļā saņēma e-pasta paziņojumus, kur tika minētas visas izmaiņas un jaunumi, kas saistīti ar pandēmiju un studijām. Lektori vienmēr panāca soli pretim, organizējot privātas/grupu tikšanās virtuālajā vidē, ja tas bija nepieciešams. Tādā veidā uzturējām kontaktus un viens otru motivējām attīstīties tālāk, neskatoties uz notikušo situāciju pasaulē. Tā kā šogad beidzu studijas, man bija ļoti būtiski veiksmīgi noslēgt bakalaura studijas un sasniegt izvirzītos mērķus, kas man ar akadēmiskā kolektīva, ģimenes, draugu un visu pārējo atbalstu veiksmīgi izdevās - jau šajā rudenī tikšu ieskaitīta maģistra studentu pulciņā.

  „Vēlos uzsvērt, ka University of Derby piedāvā neizmērojamus iespēju apvāršņus, tādēļ šīs iespējas IR jāizmanto un jāsmeļas pēc iespējas vairāk pieredzes, jo no tā būs atkarīgs, cik vērtīgs un konkurētspējīgs savas nozares speciālists būsi nākotnē.”

  Marketing – PR & Advertising, University of Derby

  “Svarīgākais ir būt ar plašu skatījumu un izmēģināt pēc iespējas vairāk jaunu lietu.”

  Bens izlēma studēt ārzemēs, jo ļoti vēlējās sevi izaicināt un pamainīt atmosfēru. Anglija to aizrāva ar plašajām iespējām mārketinga nozarē. 

  Kādēļ izvēlējies University of Derby?  

  Meklēju universitāti pēc saviem aptuvenajiem vērtējumiem, un University of Derby bija viena no labākajām opcijām. Universitāte ieņem augstas vietas dažādos augstskolu reitingos, tāpat izceļas ar lielisku starptautisko studentu uzņemšanu. Tomēr pats noteicošākais rādītājs, kas motivēja pieteikties tieši Derbijā bija augstie uzņēmējdarbības fakultātes novērtējumi.

  Kādēļ izlēmi studēt Marketing – PR & Advertising?

  Sākotnēji plānoju studēt inženieriju, bet tad sapratu, ka ļoti vēlos atrast profesiju, kas būs vairāk radoša. Tā kā biju absolvējis mākslas skolu, tas ļoti ietekmēja manu lēmumu. Kā arī mārketings šķita itin plaša nozare ar daudz lieliskām iespējām izvērsties. 

  Marketing – PR & Advertising. Pastāsti sīkāk par savām lekcijām. Kādi praktiskie uzdevumi tiek uzdoti?  

  Universitātē ir 3 moduļi katrā semestrī. Visas ieskaites ir iesniedzami rakstu darbi, nav eksāmenu. Lielākā daļa šo ieskaišu ir grupas darba ietvaros. Pasniedzēji skaidro, ka viņu mērķis ir iepazīstināt mūs ar to, kā notiek darbs industrijā un attīstīt mūsos komandas darba prasmes. Noslēdzošo darbu uzdevumi vienmēr ir interesanti, piemēram, mums ir jāveido videoreklāma universitātei, jāuzraksta gada mārketinga plānu kādai konkrētai kompānijai vai jākontrolē reāla uzņēmuma Twitter kontu aptuveni mēnesi u.tml. Manuprāt, visi uzdevumi ir atbiltoši un sagatavo studentus reāliem darba apstākļiem.

  Vai varētu nedaudz  pastāstīt par universitātē valdošo atmosfēru un vidi? 

  Universitātē bija ļoti viegli iejusties jau no paša sākuma. Ja rodas, kādi jautājumi, vienmēr ir iespēja vērsties pēc padoma starptautiskajā studentu centrā vai studentu savienībā. Kā arī universitātē ir neskaitāmas brīvā laika pavadīšanas iespējas - daudz un dažādas biedrības (societies) un sporta veidi, ar ko nodarboties. Galvenais sporta komplekss atrodas tuvu galvenajai universitātes ēkai. 

  Kā universitāte reaģēja uz „Covid-19“ pandēmiju? Pastāsti sīkāk par savu attālināto studiju pieredzi un palīdzību, ko saņēmi no universitātes darbiniekiem, bibliotēkas un starptautiskā studentu centra. 

  Universitāte slēdza telpas un reaģēja uz situāciju pietiekami laicīgi. Visas lekcijas un semināri tika pārcelti online vidē. Visi avoti un datubāzes bija tikpat pieejamas kā līdz pandēmijai, kas neapgrūtināja studiju procesu ne uz mirkli. Kā arī visi semināru, lekciju ieraksti un materiāli tika ievietoti universitātes e-vidē.

  Svarīgākais ir būt ar plašu skatījumu un izmēģināt pēc iespējas vairāk jaunu lietu.

  Water Management, HZ University of Applied Sciences

  „Nevienu brīdi nenožēloju izvēli studēt ārzemēs, nekad un nekur neesmu sevi tā pilnveidojusi kā šeit. Un šis ir tikai sākums!“

  Kāpēc nolēmi studēt ārzemēs?

  Beidzot vidusskolu, sāku domāt, ko vēlos studēt pēc ģimnāzijas absolvēšanas, tādēļ iepazinos ar programmām Latvijā. Diemžēl neatradu neko, kas mani patiešām aizrautu. Nonācu pie lēmuma izpētīt studiju programmas ārzemēs. Mani piestaistīja Nīderlande un Dānija, jo šīs valstis ir populārs galamērķis augstākās izglītības iegūšanai Eiropā ar plašu programmu klāstu angļu valodā.

  Kādēļ izvēlējies HZ University of Applied Sciences?

  Nīderlandē augstākā izglītība iedalās divās kategorijās, viena ir klasiskā izglītības sistēma, kas balstās uz teoriju, zinātniski pētnieciskajās universitātēs un otra ir praktisko zinātņu universitātēs. Saskatīju ieguvumu tieši no praktiskās pieejas. Katrs kurss tiek iedalīts mazākās grupās - aptuveni pa 40 cilvēkiem.

  Vai pēc ierašanās bija viegli atrast domubiedrus un draugus?

  Ļoti! Pirmos domubiedrus ieguvu apmeklējot atvērtās durvju dienas. Lielisks piedāvājums no HZ Universitātes puses, jo piedāvā tādu iespēju kā ‘golden ticket’, kurā bija iekļauts transports no un uz lidostu, viesnīca, ēdināšana un citas aktivitātes. Pašai nācās parūpēties tikai par ceļu līdz Amsterdamai. Par šo iespēju uzzināju \no KALBA - iesaku visiem to izmantot!

  Pastāsti par dzīvi Vlisingenā. Vai viegli atrast dzīvesvietu?

  HZ Universitātei ir sadarbība ar divām organizācijām APV housing un Villex, kuri piedāvā lieliskas kompmītnes un studentu mājiņas. Stājoties universitātē, man nosūtīja šo organizāciju kontaktus un sazinoties, viņi bija uzreiz gatavi palīdzēt. Tāpēc atrast dzīvesvietu pārsteidzošā kārtā bija ļoti viegli!

  Galvenokārt kopmītnēs dzīvo 1. kursa studenti un ātri sadraudzējas, jo ir līdzīgā situācijā – ieradušies jaunā vidē un ir prom no mājām. Ilgi nebija jāgaida līdz pirmajām ballītēm. Nedēļu pirms studijām Vlisingenā bija vērienīgs festivāls, uz kuru bija sabraukuši studenti no visas Nīderlandes, lai lieliski pavadītu laiku. Tika rīkotas arī mazākas ballītes kopmītnēs vai bāros, kur cilvēki ātri sadraudzējas, jo ir atvērti un draudzīgi.

  Apraksti universitātes vidi un sabiedrību. Kāds bija spilgtākais iespaids?

  Negaidīti šķita, ka gandrīz visi Nīderlandes iedzīvotāji pārzin angļu valodu. Es neesmu satikusi nevienu, kurš nesarunājas angliski. Sabiedrība ir ļoti atvēra, veciem cilvēkiem patīk parunāties autobusos un pieturās; pastaigājoties savā rajonā, cilvēki smaida un sveicina. Kopumā ļoti jauka atmosfēra.

  Universitātē tieši tā pat. Visi ir ļoti atvērti, draudzīgi un galvenais ar inidividuālu pieeju. Katrs fakultātes lektors zina manu vārdu un kas es esmu. Tas liek justies pieņemtai un saliedētai ar pārējo HZ Universitātes sabiedrību nevis justies, kā ciparam statistikā.

  Kā pavadi laiku ārpus mācību procesa?

  Garlaicīgi nav nekad. Esmu ļoti aizņemta, jo HZ piedāvā papildus aktivitātes daudz dažādos novirzienos – sportā, kultūrā vai studiju specialitātē. Man patīk, ka tiek domāts ne tikai par profesionālo, bat arī personības attīstību. Piedāvājums ir plašs, tādēļ cenšos pamēģināt nedaudz no visa. Papildus esmu atradusi darbu, strādāju par viesmīli. Darbu atrast nebija grūti - ja meklē, tad atrod. Vlisingena atrodas pie jūras - daudzi ir iecienījuši šo vietu, lai pavadītu brīvo laiku. Brīvās dienas izmantoju ceļošanai gan pa Nīderlandi, gan kaimiņvalstīm -  Beļģiju, Franciju, Vāciju. Ieguvu fantastisku pieredzi, emocijas un atmiņas.

  „Vēlos iedvesmot arī citus  – ir jāizkāpj no savas komforta zonas, lai paplašinātu to vēl vairāk!”

  Izvēlieties Bucks New University, kur studentu viedokļi, piedāvājumi un vēlmes rada reālas pārmaiņas!

  Buckinghamshire New University akcentē divas lietas: ieklausīšanos studentu vēlmēs un vajadzībās un absolventu nodarbinātības rādītājus. Universitāte cenšas, lai studenti iegūtu visas nākamai karjerai nepieciešamās zināšanas un atklātu savas stiprās puses izvēlētajā jomā. Universitāte piedāvā ne tikai lielisku karjeras centru, bet arī sadarbojas ar daudziem uzņēmumiem, kur studiju laikā varēs iziet praksi.

  Svarīgākais – sagatavošanās darba tirgum

  Pirmais, ko ievērosiet Bucks New University, būs tas, cik uzmanības šeit velta sagatavošanai darba tirgum. Studiju programmas ir orientētas uz specifisko prasmju izkopšanu un nodarbinātībai nepieciešamo īpašību attīstību. Tās papildina un maina atbilstoši jaunajām tirgus tendencēm. Universitāte ir pazīstama ar kvalitatīvu medicīniskās aprūpes, aviācijas, sporta, mākslas un dizaina speciālistu sagatavošanu.

  Bucks New University

  Kāpēc ir vērts izvēlēties šo universitāti?

  • Universitāte lepojas ar bagātu 125 gadu vēsturi un piedāvā visdažādākās augstas kvalitātes studiju programmas, sākot ar mākslas un dizaina jomu un beidzot ar veselības aprūpi, slimnieku kopšanu un pilotu sagatavošanu.
  • Universitāte ir investējusi vairāk nekā 100 milj. mārciņu savās auditorijās, mācību vidē, laboratorijās un kopmītnēs.
  • Studenti var izvēlēties vienu no divām universitātes pilsētiņām – Buckingamshire High Wycomber vai Middlesex (Uxbridge). Lai kad un kur tev nāktos studēt, jutīsies kā viesmīlīgas un drošas sabiedrības daļa, kurā netrūks arī interesantu aktivitāšu. High Wycomber pilsētiņa piesaista studentus ar savām cenām, un no Londonas to var sasniegt tikai 25 minūšu laikā.
  • 92 % absolventu atrod darbu pirmo sešu mēnešu laikā pēc universitātes pabeigšanas (HESA Destination of Leavers from Higher Education Survey).
  • 2018. gadā universitāte apbalvota ar sudraba medaļu par labu mācību kvalitāti, nelielām studentu auditorijām un ciešu studiju sasaisti ar darba tirgu.
  • Universitātes studentu apvienība ir atzīta par labāko Apvienotajā Karalistē (National Student Survey, 2018), studentiem piedāvā plašu nodarbošanās iespēju un brīvprātīgā darba programmu izvēli.
  • Pirmā kursa studentiem garantēta izmitināšana universitātes kopmītnē, darbojas arī atbalsta dienests, kas palīdz atrisināt jebkādas problēmas, ar kurām studentiem nākas saskarties.
  • Pēc studentu aptaujas datiem universitāte ietilpst Apvienotās Karalistes augstskolu TOP 20 attiecībā uz studentu apmierinātību ar studiju kvalitāti (National Student Survey, 2018).
  • Vēlaties uzzināt vairāk par iestāšanos šajā vai citās Lielbritānijas universitātēs? Reģistrējieties BEZMAKSAS konsultācijām.

  Reģistrācija konsultācijai

  Varam satikties sarunai Rīgā, bet, ja nevari pie mums atbraukt, konsultējam arī telefoniski vai izmantojot e-pastu, Skype, Messenger.

   Bucks News university

   Lancaster University – Psychology

   Es izlēmu studēt Anglijā, jo vienmēr esmu vēlējusies sevi izaicināt. Es zināju, ka šis varētu būt viens no vislielākajiem izaicinājumiem manā mūžā.

   Pēc viena gada studijām es sapratu, cik ļoti laimīga esmu, ka pieņēmu šādu lēmumu! Lankasteras Universitāte ļoti domā par saviem studentiem un to labsajūtu. Studentiem nav jāsatraucas par savām akadēmiskajām vai angļu valodas prasmēm, jo ik uz soļa ir cilvēki, kuri ir gatavi palīdzēt, lai arī kādas situācijas rastos. Tāpat Lankasteras Universitāte piedāvā visdažādākās biedrības (angliski societies), kur katrs var atrast kaut ko interesantu un sev atbilstošu. Tas noteikti palīdzēs justies kā daļai no universitātes. 

   Lai gan ir pagājis tikai gads, es jūtu, cik ļoti esmu mainījusies un cik daudz esmu ieguvusi. Studējot tik multikulturālā vidē, es esmu ieguvusi patiesus draugus no dažādām valstīm – tas visu mācību procesu padara daudz interesantāku.

   Studijas ārzemēs ir labs veids, kā kļūt patstāvīgam un iemācīties tikt galā ar dažādiem sarežģījumiem un situācijām, šī pieredze noteikti būs ļoti noderīga nākotnē!

   Es vienmēr būšu pateicīga KALBA pārstāvjiem, kuri visu iestāšanās procesu padarīja daudz vieglāku. Noteikti iesaku doties studēt un pamēģināt. Lai kas arī notiktu, tā noteikti būs vērtīga pieredze!

   University of Derby – Civil and Infrastructure Engineering with Industrial Year

   Mani divi gadi Derbijā ir bijuši izaicinājumiem bagāti, un katrs no šiem gadiem ir bijis krietni atšķirīgs. Pirmais gads bija vairāk iepazīšanās un aklimatizēšanās periods, kurā iepazinu universitātes dzīvi un ieguvu jaunus draugus. Salīdzinot abus pirmos gadus, teiktu, ka otrais kurss ir izaicinājumiem krietni bagātāks, vismaz mācību ziņā noteikti. 

   Mācības Anglijā ir īpašas ar to, ka ir diezgan liela brīvība, lekciju nav daudz, līdz ar to viss ir tevis paša rokās. Brīžiem pat ir šķitis, ka ir par maz instrukciju, ka trūkst kaut kāda ārējā spiediena, kas mani vairāk piespiestu. Taču, apdomājoties un paskatoties no malas uz to, kā esmu audzis, es varu apgalvot, ka noteikti esmu vairāk kritiski domājošs nekā agrāk. 

   Brīvības sajūta savā ziņā ir kā motivators “nenoiet no trases”. Esmu iemācījies izrādīt entuziasmu un pats ievākt vairāk informācijas, lai paveiktu nepieciešamos darbus, un, pats galvenais, es labāk saprotu, kā pats varu un vēlos virzīt savu karjeru un kādas pasaulē ir iespējas.

   Esmu ļoti pateicīgs KALBA par palīdzību un iedrošināšanu studēt ārzemēs. Šo atbalstu es saņēmu ne tikai pieteikšanās procesā, bet arī jebkurā brīdī, kad tas bija nepieciešams, atrodoties šeit, Derbijā. Mācības ārzemēs tiešām ir ļoti vērtīga pieredze personības izaugsmē.

   Mani TOP3 ieteikumi topošajiem studentiem:

   • Esi atvērts pret cilvēkiem! Drīzi vien sapratīsi, ko nozīmē būt “vienā laivā” ar citiem studentiem, un kopā iemācīsieties palīdzēt cits citam.
   • Atrodi izaicinājumus sev pats – lai arī kas tas būtu! Izmanto visas iespējas un vidi, kurā esi nonācis, jo tas tev var atmaksāties pavisam drīzā nākotnē!
   • Iemācies plānot savu laiku! Nopērc plānotāju/kalendāru, raksti katrai dienai savu to do list!

   Lai veicas!

   Rotterdam University of Applied Sciences – International Business&Management

   Ir noslēdzies mans pirmais gads Nīderlandē, un, par spīti sarežģījumiem, ar ko nācās saskarties, es esmu ļoti laimīga, ka nenobijos un pieņēmu lēmumu doties studēt uz ārzemēm. Studēju biznesa menedžmentu Roterdamā un jūtos tik brīvi ikreiz, kad īstenoju savas nedaudz trakās idejas.

   Lekcijas augstskolā notiek nelielās grupās, kas ļauj padziļināti izprast mācību vielu, kā arī uzdot jautājumus klātienē. Labākā lieta šajā universitātē ir cilvēki – studenti ir tik draudzīgi un atvērti komunikācijai. Ir ļoti viegli sadraudzēties ne tikai ar saviem kursabiedriem, bet arī studentiem no citām programmām.

   Roterdama ir ideāla pilsēta studentiem. Tā ir salīdzinoši liela un blīvi apdzīvota. Parki, kanāli un kafejnīcas, kurās vienmēr sastapsi cilvēkus, darbojoties savos klēpjdatoros. Dzīve šeit ir ļoti strauja, un reizēm var nepaspēt saprast, kas notiek apkārt. Gadās, ka ir grūti iejusties pilsētas straujajā ritmā, jo metropole uzstāda savus noteikumus, tomēr tajā pašā laikā šeit ir iespēja sajusties arī kā mazpilsētā – atkarībā no tā, kurā pilsētas daļā tu atrodies.

   Ikvienam studentam, kurš pagaidām šaubās par savu gatavību doties studēt uz ārzemēm un atstāt savu ģimeni uz kādu laiku, es iesaku doties un mēģināt! Tikai izmēģinot un izkāpjot no savas komforta zonas, jūs patiesi spēsiet izbaudīt šo pieredzi! Tas ne vienmēr ir viegli, bet tas 100% ir tā vērts!

   Kā Vinstons Čērčils reiz ir teicis: “A pessimist sees the difficulty in every opportunity; an optimist sees the opportunity in every difficulty.

   Newcastle University – Civil Engineering with a Year in Industry

   Atnākot pirmo reizi pie KALBA, es nebiju pārliecināts profesijas un universitātes izvēlē. Iestāšanās process izskatījās ļoti sarežģīts, radās ļoti daudz jautājumu un neskaidrību. Tomēr pēc pirmajām konsultācijām KALBA man uzreiz palīdzēja atrast pareizu virzienu specialitātes un universitātes izvēlē. 

   Man tika piedāvātas vairākas iespējas tikties ar universitāšu pārstāvjiem, tika sniegta palīdzība, organizējot ceļojumus uz universitātēm un noformējot visus nepieciešamos pieteikuma dokumentus. Cik liels bija prieks, kad visas universitātes sniedza pozitīvu atbildi! Šobrīd mācos Ņūkāslas Universitātē un bez šaubām varu teikt, ka šī universitāte un izvēlētais novirziens ir tieši tas, ko es vēlējos. 

   Mums ir daudz praktisko darbu, kuros strādājam ar mūsdienīgu aprīkojumu. Mums ir ļoti iedvesmojoši pasniedzēji, kuros ir patiesi interesanti klausīties. Katram studentam ir savs atbalsta lektors, kurš palīdz atrisināt dažādas situācijas. Visvairāk man patīk tas, ka mēs strādājam nelielās grupās. Tas man palīdzēja ātrāk apgūt angļu valodu un atrast savus pirmos draugus universitātē. Esmu ļoti pateicīgs KALBA!

   Izstāde par augstāko izglītību ārzemēs

   • 20 universitātes no visas pasaules
   • Viss par studiju finansēšanu
   • Speciālistu lekcijas par karjeras izvēli
   • Bezmaksas studiju konsultācijas