Kāpēc ir vērts studēt ārzemēs?

  • Plaša studiju programmu izvēle. Lielbritānijā vien ir ap 50 000 studiju programmu, līdz ar to studiju programmu izvēle ārzemēs ir ļoti plaša. Tāpat iespējams atrast retas specialitātes, kuras Latvijā netiek piedāvātas. Ārzemēs ir populāri dubultie bakalaura grādi, kuru laikā tiek iegūtas zināšanas divās jomās.
  • Visā pasaulē atzīta kvalifikācija. Ārzemju universitātes izceļas ar ļoti augstu izglītības kvalitāti, un to izsniegtie diplomi tiek atzīti visā pasaulē.
  • Augsti izglītības standarti. Ārzemju augstskolās pasniedzēji ar studentiem komunicē brīvi un neformāli. Vairumā ārvalstu universitāšu uz desmit studentiem ir viens pasniedzējs, kas ir ļoti svarīgi, lai iegūtu kvalitatīvu izglītību.
  • Moderni mācību līdzekļi. Ārzemju universitātes daudz līdzekļu iegulda mācību telpās, tehnoloģijās un bibliotēkās. Augstskolas visbiežāk izmanto jaunāko tehniku, tāpēc studentiem ir lieliska iespēja ne tikai iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām, bet tās arī praktiski pielietot.
  • Intensīva apmācība. Varēsi mācīties intensīvi. Vairumā valstu profesionālās izglītības studijas ilgst 1,5–2 gadus. Bakalaura studijas ilgst 3–3,5 gadus, bet maģistrantūra – no 1 līdz 2 gadiem. Tādējādi četru gadu laikā var iegūt gan bakalaura, gan maģistra diplomu.
  • Prasmes, pieredze un teicamas angļu valodas zināšanas. Ārzemju universitātes daudz uzmanības velta praktiskiem uzdevumiem un projektiem. Pabeidzot studijas, iegūsi nenovērtējamas praktiskās iemaņas. Ja izvēlēsies programmu, kurā ietilpst prakses gads, jau studiju laikā iegūsi sākotnējo darba pieredzi specialitātē, kas, savukārt, palīdzēs vieglāk atrast darbu. Turklāt, studējot un strādājot uzlabosi arī savas angļu valodas zināšanas.
  • Darbs studiju laikā. ES valstu studentiem mācību gada laikā ieteicams strādāt aptuveni 20 stundas nedēļā. Daudzās universitātēs ir nodarbinātības centri, kuri palīdz studentiem atrast darbu.
  • Pats svarīgākais – iemācīsies dzīvot patstāvīgi, iegūsi dzīves ārzemēs pieredzi, iepazīsies ar vienaudžiem no visas pasaules, kā arī pieredzēsi multikulturālās vides priekšrocības un savdabību, kas palīdzēs tev attīstīties vispusīgi. Skaties uz studijām ārzemēs kā uz ieguldījumu, kas palīdzēs tev izveidot veiksmīgu un daudzām iespējām piepildītu nākotni!