Finanses

Lielbritānija

Augstākā izglītība Lielbritānijā ir par maksu – bakalaura studiju cena svārstās no 6000 līdz 9250 mārciņām gadā. Bakalaura studijām (visam studiju laikam) iespējams saņemt Lielbritānijas valdības piešķirtu studiju kredītu. Uzmanību! Kredīta pieejamība 2017./2018. mācību gadam ir oficiāli apstiprināta! Šo kredītu būs jāsāk atmaksāt tikai pēc studiju beigām un tikai tad, ja studenta ikmēneša atalgojums pārsniegs noteiktu minimālo summu: 1050 mārciņas (ap 1180 eiro) strādājot Latvijā vai 1750 mārciņas (ap 1967 eiro) strādājot Lielbritānijā. Turklāt, ikmēneša maksājums būs 9% no summas, kas pārsniedz šo minimālo atalgojuma līmeni. Piemēram, ja tavs atalgojums, strādājot Latvijā, sasniegs 1200 mārciņas mēnesī (ap 1450 eiro), no šīs summas jāatņem 1050 mārciņas – no atlikušajām 150 mārciņām tev būs jāatmaksā tikai 9% (13,5 mārciņas jeb aptuveni 15 eiro mēnesī). Aizdevumam tiek piemēroti tikai inflācijas procenti. Aizdevuma atmaksas termiņš ir 30 gadi. Ja šajā laikā studentam neizdodas atmaksāt aizdevumu, vai arī ir atmaksāta tikai tā daļa, atlikusī summa tiek pilnībā „norakstīta”. Lielbritānijā tāpat ir iespējams saņemt dažādas stipendijas – par to piešķiršanu lemj pašas universitāte. Tomēr ne visas universitātes piešķir stipendijas ES studentiem – tas ir jāprecizē ar katru universitāti atsevišķi.

Sīkāku informāciju jautā mūsu konsultantiem.

Nīderlande

2017./2018. mācību gadā Nīderlandē ES studentiem studiju maksa ir 2006 EUR gadā. ES studentiem ir iespējams saņemt studiju kredītu šai summai, taču to var noformēt tikai atrodoties universitātē. Līdz ar to ir jārēķinās ar to, ka par pirmo mācību gadu visu vai daļu summas būs jāsedz pašam. Kad studiju kredīts būs apstiprināts, iemaksātā summa tiks atgriezta studenta bankas kontā. Tāpat studentiem Nīderlandē ir pieejams finansiālais atbalsts (sociālā stipendija), kas ir atkarīga no studenta vecāku ienākumiem pēdējo 2 gadu laikā. Šī summa nav jāatmaksā, ja students pabeidz mācību programmu 10 gadu laikā. Arī šim kredītam iespējams pieteikties tikai tad, kad students ir uzsācis mācības augstskolā.

Sīkāku informāciju jautā mūsu konsultantiem.

Dānija

Studijas Dānijā ES studentiem ir bez maksas – pašiem jāsedz tikai dzīvošanas izmaksas. Taču studentiem, kuri Dānijā mācās un strādā noteiktu skaitu stundu mēnesī, ir iespējams saņemt valsts pabalstu.

Sīkāku informāciju jautā mūsu konsultantiem.