Kliedē mītus par studijām ārzemēs!

Vai vēlies iegūt kvalitatīvu izglītību un pavadīt dažus izcilus savas dzīves gadus ārzemēs? Bet varbūt tevi attur dažādi viedokļi un nostāsti, ko esi dzirdējis no citiem. Esi mierīgs – liela daļa no tiem ir mīti un kļūdaina informācija!

Ir laiks kliedēt mītus un nepatiesības, gan jaunus, gan jau sen apkārt klīstošus, kas traucē uzņēmīgiem un perspektīviem jauniešiem, gluži tādiem kā tu, pārvarēt bailes un pieņemt pareizu lēmumu par savu nākotni.

Piedāvājam populārākos mītus par studijām Lielbritānijā, Nīderlandē un Dānijā.

Ja tev ir zināms vēl kāds mīts, kuru vēlies pārbaudīt – droši sazinies ar mums, un palīdzēsim tev atbrīvoties no šaubām!

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

 

Kliedē mītus!

Mācību maksa Dānijā ir 10 000 EUR gadā.
Augstākā izglītība Dānijā ES pilsoņiem ir bez maksas!
Mācības Nīderlandē ir vienas no dārgākajām visā Eiropā.
Mācību maksa Nīderlandē patiesībā ir viena no zemākajām Eiropā, taču izglītības kvalitāte – viena no augstākajām! Mācību maksa 2017./2018. mācību gadā ir 2006 EUR.
Studējot Lielbritānijā, mācību maksa pilnībā ir jāsedz pašam.
Tā nemaz nav! Lielbritānijas izglītības sistēma ļauj ES pilsoņiem saņemt studiju kredītu mācību maksas segšanai, kas ir jāatdod tikai pēc studiju beigām. Atmaksāt kredītu sāksi tikai tad, kad tavi ikmēneša ienākumi pārsniegs noteiktu minimālo summu: 1050 GBP (ap 1180 EUR) strādājot Latvijā vai 1750 GBP (ap 1967 EUR) strādājot Lielbritānijā.
Brexit negatīvi ietekmē studiju iespējas un to finansēšanu Lielbritānijā.
Brexit jeb Lielbritānijas lēmums par izstāšanos no Eiropas Savienības šobrīd neietekmē studijas Lielbritānijā. Uzņemšanas noteikumi un studiju finansēšanas noteikumi 2019./2020. mācību gadam saglabājas tādi paši kā iepriekš.
Nav nekādas starpības iesniegt dokumentus studijām pašam vai ar Kalba.Lv starpniecību.
Atšķirības noteikti ir! Iesniedzot dokumentus patstāvīgi, tev pastāv iespēja pieļaut kļūdas, kas var maksāt studiju vietu universitātē. Savukārt, Kalba.Lv konsultanti tavu pieteikumu aizpildīs rūpīgi, precīzi un bez kļūdām norādot visus nepieciešamos datus, kā arī savlaicīgi iesniegs visus nepieciešamos dokumentus.
Tikai izcilniekiem ir iespēja studēt ārzemēs. Iespēja studēt ārzemēs pavisam noteikti ir pieejama arī tiem, kuru atzīmes nav izcilas.
Ārvalstu universitātes izskatīs ne tikai tavas atzīmes, bet arī motivāciju studēt konkrētā nozarē un studiju programmā, nākotnes ambīcijas un aktivitātes ārpus mācību darba.
Nav iespējams studēt ārvalstu universitātē un vienlaikus strādāt algotu darbu.
Tas ir iespējams. Vairāk nekā 90% studentu Lielbritānijā gan veiksmīgi mācās, gan strādā. Ja proti labi plānot savu laiku – viss ir iespējams!
Studējot svešvalodā, lielas grūtības sagādā runāšana lekcijās un nodarbībās, kas negatīvi ietekmē akadēmiskos rezultātus.
Nav gluži tiesa. Kā apgalvo mūsu studenti un viņu pasniedzēji, valodas barjeras pilnīgai pārvarēšanai ir vajadzīgi maksimums 3 mēneši.
Ārzemju universitātēs lekcijas notiek katru darba dienu.
Tar ir mīts! Pārsvarā lekcijas tev aizņems 3 dienas nedēļā. Pārējo laiku varēsi veltīt individuālām studijām vai darbam.
Lai iestātos ārvalstu universitātē, ir personīgi jāierodas uz interviju klātienē.
Nav gluži tiesa. Pirmkārt, intervija reti ir atlases kritērijs. Otrkārt, ja tā tiek noteikta, visbiežāk tā tiek veikta caur skype vai pa tālruni. Tikai retos gadījumos universitāte noteiks interviju klātienē.
Ārvalstu universitātes nekādā veidā nepalīdz studentam atrast darbu vai sagatavoties darba intervijai.
Šāda palīdzība tiek sniegta. Visās universitātēs ir karjeras centrs, kas palīdz studentiem atrast prakses vietu, darbu studiju laikā, kā arī palīdz sagatavoties darba intervijai pēc universitātes absolvēšanas.
Ja vēlies iestāties ārvalstu universitātē, vienmēr ir jānokārto starptautiskais angļu valodas eksāmens IELTS vai CAE.
Ne vienmēr. Dažreiz universitātes par atbilstošu valodas zināšanu līmeņa pierādījumu uzskata 8 atestātā angļu valodā vai centralizētā angļu valodas eksāmena rezultātu.

Ja tev ir jautājumi par studijām ārzemēs, noteikti sazinies ar mūsu konsultantiem un atnāc uz bezmaksas konsultāciju! Palīdzēsim tev tikt skaidrībā ar karjeras virzienu, piemeklēsim atbilstošu studiju programmu un piepildīsim tavu sapni par studijām ārzemēs!