Uzsākot interesēties par studijām ārzemēs, viens no pirmajiem jautājumiem, pie kā visbiežāk apstājas jaunieši, ir valsts izvēle. Kura valsts būs piemērotākā? Vai es varēšu tajā iedzīvoties? Kur sastapšos ar mazāku kultūršoku? Kādā valodā norisinās studijas? Vai es varēšu strādāt no mācībām brīvajā laikā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, kurus sev uzdod topošie studenti. Viņu vecāki, savukārt, aizdomājas par praktiskām lietām, piemēram, dzīves dārdzību ārzemēs un drošības jautājumiem.
Strādājot ar Lielbritānijas, Nīderlandes un Dānijas augstskolām, mūsu konsultanti ir uzkrājuši plašas zināšanas par šiem jautājumiem, un labprāt palīdzēs jums atrast piemērotāko risinājumu.


lielbritanija

Lielbritānija

Lielbritānija ir valsts, kas piedāvā visplašāko bakalaura un maģistrantūras programmu klāstu angļu valodā Eiropā. Tev ir iespēja atrast pavisam šauras specializācijas programmas un kļūt par speciālistu tieši tajā jomā, kurā vēlies.

Lasi vairāk

niderlande

Nīderlande

Nīderlandes augstskolas piedāvā plašu studiju programmu klāstu angļu valodā. Izglītība šajā valstī ir ļoti kvalitatīva un pielieto “problem-based learning” metodi jeb uz praksi un reāliem industrijas piemēriem balstītu apmācību.

Lasi vairāk

danija

Dānija

Augstākā izglītība Dānijā ir populāra izvēle studentu vidū. Šī valsts piesaista ar kvalitatīvu bezmaksas izglītību, daudzveidīgu programmu piedāvājumu angļu valodā, kā arī augstu dzīves līmeni.

Lasi vairāk

Neatradi sev vēlamo valsti? Sazinies ar mums un apmeklē mūsu sadarbības partneri egoPERFECTUS, lai uzzinātu par iespējām studēt citās valstīs!


Kas jāņem vērā, izvēloties valsti

Katra valsts, protams, ir unikāla un piedāvā pavisam citādu studiju pieredzi. Taču mācību process ir tikai viens no elementiem, kas veido studiju ārzemēs pieredzi. Lai mācības norisinātos ar iespējami mazākiem sarežģījumiem, iesakām ļoti rūpīgi apsvērt dažādus blakus faktorus.

  • Studiju programmu piedāvājums. Pirms izvēlēties valsti, ir svarīgi noskaidrot, vai tajā ir iespējams apgūt tev interesējošo specialitāti angļu valodā.
  • Iestāšanās noteikumi. Rūpīgi izpēti iestāšanās prasības tevis izvēlētās valsts universitātēs. Vai spēsi tās izpildīt? Katrā valstī un pat katrā konkrētā universitātē mazliet atšķiras iestāšanās process, mācību gada sākums un citi termiņi. Šajā jautājumā tev noteikti varēs palīdzēs izglītības ārzemēs konsultants!
  • Valoda. Studējot ārzemēs, visticamāk tomēr mācību valoda tev būs angļu. Taču vai tu jutīsies ērti valstī, kuras valodu nesaproti? Vai tev ir interese apgūt vēl kādu svešvalodu?
  • Dzīvošanas izmaksas un darba iespējas. Dažādās valstīs ir dažādi dzīves līmeņi un attiecīgi arī dzīves dārdzība. Rūpīgi apsver savas finansiālās iespējas un summu, kuru vari atļauties tērēt ikmēneša izdevumiem. Vai vecāki varēs tev finansiāli palīdzēt? Bet varbūt tev noteikti būs nepieciešams darbs paralēli studijām? Ņem vērā, ka atsevišķās valstīs un pilsētās darbu atrast var būt sarežģīti. Atšķirsies arī darba samaksa un pieļaujamais darba stundu skaits.
  • Mājvieta. Studiju laikam tev būs nepieciešams īrēt dzīvokli, istabu vai apmesties universitātes kopmītnēs. Rūpīgi izsver dzīvesvietas īres izmaksas un apmaksas noteikumus.
  • Studiju maksa un pieejamais finansējums. Katrā valstī ir atšķirīga studiju maksa, finansējuma saņemšanas iespējas un stipendiju pieejamība. Rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas un izmaksas atbilstoši izvēlētajai specialitātei.
  • Starptautiskā kultūrvide. Aizbraucot uz citu valsti, kurā pavadīsi vairākus gadus, tu nonāksi pavisam citādā vidē, sastapsies ar citu kultūru un dzīvesveidu. Rūpīgi apdomā, kuras valsts vide un tradīcijas tev varētu būt vispieņemamākās.